Šodien Emīlam Dārziņam 140!Šodien, Emīla Dārziņa 140. dzimšanas dienā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā plkst. 19:00 notiks komponista kora dziesmu pirmatskaņojums un albuma atvēršanas svētki. Tā kā biļetes uz koncertu ir izpārdotas, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” aicina baudīt to Latvijas Radio 3 “Klasika” viļņos tiešraidē.

Koncertā būs dzirdamas dziesmas ar Raiņa, Aspazijas, J. V. Gētes, J. Poruka, F. Šillera, K. Skalbes un citu autoru tekstiem: “Minjona”, “Mēness starus stīgo”, “Sapņu tālumā”, “Senatne”, “Lauztās priedes”, “Ciānas bērni”, “Ja uz Betlēmi es ietu”, “Jūs kalni un jūs lejas”, “Pie tēvu zemes dārgās”, “Lai vētra krāc”, “Mūžam zili”, “Mirdzi kā zvaigzne”, “Es zinu”, “Kapsētas klusums”, “Nāc man līdz!”, “Šūpļa dziesma”, “Nāru dziesma”.

Koncertā būs iespēja dzirdēt VAK “Latvija” Māra Sirmā vadībā, kā arī pasaulslaveno basbaritonu Egilu Siliņu un dzirkstošo pianisti Agnesi Egliņu, kuri klausītāju uzmanībai piedāvās dažas no skaistākajām komponista solo dziesmām.

CD ierakstu un koncertu atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Radio, Latvijas Radio 3 – Klasika.

Foto: Publicitātes

 

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas