Spēlfilma “Modris” sāk sacensību par ASV Kinoakadēmijas balvu “Oskars”3. novembrī ar Eiropas kinoinstitūciju apvienības EFP atbalstītu seansu Losandželosā, Beverlihilzā, režisora Jura Kursieša spēlfilma "Modris" sāk sacensību par ASV Kinoakadēmijas balvu “Oskars” kategorijā “Labākā ārzemju filma”, informē Nacionālais kino centrs.

88. ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2016. gada 28. februārī Losandželosā, nominantus paziņos 2016. gada 14. janvārī. Kategorijā Labākā ārzemju filma šogad pieteiktas filmas no 81 valsts un, lai šajā grūti aptveramajā konkurencē izpelnītos kaut mazliet vairāk koncentrētas uzmanības, organizācija European Film Promotion rīko īpašus Eiropas filmu seansus, kas sākās jau 25. oktobrī ar Čehijas filmu Home Care. Pavisam šogad Oskara balvai izvirzītas filmas no 27 Eiropas valstīm, filmu seansi turpināsies līdz 8. novembrim un noslēgsies ar Lietuvas filmu Sangailes vasara, kas Rīgā nupat redzēta festivāla Riga IFF ietvaros, un Zviedrijas filmu Balodis sēdēja uz zara pārdomās par eksistenci, kas šajā festivālā tika izrādīta pagājušajā gadā

European Film Promotion ir 36 Eiropas valstu profesionālo kinoinstitūciju apvienība, kas izveidota, lai kopīgiem spēkiem popularizētu un izplatītu Eiropas nacionālo kinematogrāfiju radītās filmas visā pasaulē. Apvienība dibināta 1997. gadā, Latvija tās darbā piedalījusies kopš 2004. gada kā viena no kaimiņvalstīm apvienībā Baltic Films, bet 2015. gadā Latvija kļuvusi par individuālu EFP dalībnieci – tāpēc arī EFP publicitātes materiālu virsrakstos minēts, ka Eiropas filmu seansos, kas Oskara balvas kontekstā tiek rīkoti jau astoto gadu, šogad pirmoreiz piedalās Latvija un Albānija.

Filmai "Modris" šis EFP seanss ir pirmais no sešiem, ko tā piedzīvos ASV Kinoakadēmijas balvas kontekstā, – režisors Juris Kursietis uz Losandželosu dodas decembra sākumā, lai piedalītos speciāli rīkotos seansos Akadēmijas biedriem un kinoindustrijas pārstāvjiem. Pēdējais filmas seanss plānots 14. decembrī, savukārt pirms Ziemassvētkiem ASV Kinoakadēmija pasludinās deviņu filmu “īso sarakstu”, no kura pēc tam tiks izraudzītas piecas nominētās filmas.

Režisora Jura Kursieša filma "Modris", kas saņēmusi balvas gan Latvijas, gan Eiropas kinofestivālos, joprojām turpina ceļu pa pasaules ekrāniem – piemēram, pašlaik tā piedalās Eiropas savienības delegācijas dienās, kas no 23. oktobra līdz 8. novembrim notiek Kaļiņingradā. Šāds festivāls notiek jau 11. reizi un Latvijas vēstniecības konsulārais dienests katru gadu rūpējas, lai tajā tiktu iekļauta vismaz viena jauna Latvijas filma.

Arī tepat Latvijā valsts svētku nedēļā filma "Modris" būs skatāma uz lielā ekrāna – Siguldas kultūras nama rīkotās Latvijas kino nedēļas programmā 11. novembrī -, bet pārējā laikā filma Baltijas skatītājiem pieejama interneta nomā vimeo.com uz jebkuras datorierīces HD kvalitātē. Plānots, ka pirms Ziemassvētkiem filma tiks izdota DVD formātā platformas Best Baltic sērijā Latvijas filma.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas