Šodien pēdēja “Atmiņu istabas” izrāde Kaņepes Kultūras centrā


29.februārī plkst. 19:00, Kaņepes Kultūras centrā (Skolas ielā 15) radošā apvienība “Nomadi” ar pēdējo Leona Leščinska vadīto ekskursiju memoriālajā dzīvoklī un izrādi pēc S.Beketa lugas “Krapa pēdējā lenta” noslēgs mēnesi garo ceļojumu atmiņās - starpnozaru mākslas projektu “Atmiņu istabas”.


“Atmiņu istabas” ir vieta, kurā ar teātra, fotomākslas, skaņu arheoloģijas un vēsturisku rekonstrukciju palīdzību, skatītāji tiek aicināti satikt, satvert un reģistrēt savas atmiņas par dzīvi. Veselu mēnesi Kaņepes Kultūras centrā tika meklētas un atrastas atmiņas, sajusta mazliet nostaļģija un atskārsts, ka pagātne ir tepat tagadnē.


Uz pēdējo memoriālā dzīvokļa atklāšanu un reizē aizslēgšanu aicina radošā apvienība “Nomadi” un projekta veidotāji - Mārtiņš Eihe, Krista Burāne, Leons Leščinskis, Māris Ruskulis un Edgars Rubenis.


Kritiķu viedoklis:


““Atmiņu istabas” komandas sarūpētajām pusmūža cilvēka hronikām, jau pirmajās minūtēs izrādē nemitīgi tiek atgādināts par laiku. Par to, cik bagāts tas ir, cik sajūtu piebriedis un cik necilvēcīgi smags (..) Leščinskis ir apaudzis ar sava laikmeta mantām, lentām, grāmatām un cigarešu izsmēķiem, ko papildina iztukšotas, alkoholiskas kaislības, tomēr šīs, it kā mūsdienu cilvēkam pieņemamās vērtības viņā pašā nav atstājušas neko labu un ir kā apslēpts dialogs ar laiku, atbildības slogu un Nāvi,” Mārtiņš Enģelis


“Leona Leščinska autsaideriskais, savdabīgais tēls kombinācijā ar Skolas ielas nama zudušā laika paliekām un agrāku gadu radošas uzdzīves rekonstrukciju sagādā autentisku, pulsējošu reakciju ar to, kas tajā iesaistās. Šeit nav glābiņa aiz programmiņas vai saldējuma kokteiļa glāzes starpbrīdī, foajē, aiz pārējo skatītāju sarunām un mugurām. Šeit seju pret seju jāiznes kādas atklāšanās smagums un jāpiedzīvo tās pilnīgs sabrukums. Tiešā un pārnestā nozīmē. Tā nav viegla, bet šķietami vajadzīga pieredze, un par spēju tādu man – un cerams, arī citiem – sagādāt vēlos projekta veidotājiem teikt nedaudz aizsmakušu “Paldies”, ” Toms Treibergs Arterritory.com


Šodien, 29. februārī, vēl var pagūt apskatīt arī “Atmiņu istabas” izstādi, kura būs atvērta jau no plkst. 15:00

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas