Šogad 1. septembrī alkoholu tomēr tirgosPagājušajā gada sākumā vairākkārtīgi izskanējuši ierosinājumi 1. septembrī aizliegt alkohola tirdzniecību veikalos, bāros un kafejnīcās, tomēr Saeimas Preses dienesta pārstāvis nra.lv pavēstīja, ka šajā rudenī to būs atļauts gan pārdot, gan pirkt.

Lai gan līdz 18 gadu vecumam Latvijā ir aizliegts iegādāties alkoholiskos dzērienus, labi zināms, ka kopā ar draugiem nosvinēt pirmo septembri jautrākā prātā, daudziem skolniekiem ir liels kārdinājums. Ievērojama daļa neliedz sev šo prieku un atrod veidus, kā tikt pie alkohola. Šī tendence rada satrauktus gan vecāku, gan kārtībsargu prātus, taču joprojām nav skaidrs, kā pret to cīnīties.

Rīgas Domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Uģis Vidauskis Neatkarīgajai pastāstīja, ka alkohola tirgošanas aizliegums 1. septembrī situāciju neatrisinātu. „Ja skolēni gribēs, viņi tāpat to alkoholu kaut kur dabūs. Nopirks iepriekšējā dienā vai uzzinās, kur to var nopirkt nelegāli,” spriež U. Vidauskis.

Esošā situācija, ka skolēni, svinot mācību gada sākumu, nereti pārdozē alkoholu, nav atrisināma ar alkohola tirdzniecības aizliegumu, turklāt tā būtu iejaukšanās uzņēmējdarbībā, uzsver U. Vidauskis. Viņš gan norāda, ka 1. septembrī policija strādās pastiprinātā režīmā un īpaša uzmanība tiks pievērsta tam, vai jaunieši sabiedriskās vietās nelieto alkoholu. Tāpat tiks kontrolētas dažādas izklaides vietas, bāri, kafejnīcas un klubi, kurus potenciāli varētu apmeklēt nepilngadīgie.

Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka ne tikai pamatskolas un vidusskolas klašu skolēni, bet pat sākumskolas audzēkņi zinību dienā lieto grādīgos dzērienus un smagākajos gadījumos vieglprātīgā svinēšana beidzas slimnīcā. Tāpēc arī vecākiem vajadzētu vairāk uzmanības pievērst sava skolnieka 1. septembra gaitām un vēlreiz pārrunāt, ar ko var beigties alkohola lietošana.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas