Šogad Latvija atkal neiekļūst Eirovīzijas finālāAzerbaidžānas galvaspilsētā Baku 22. maija vakarā norisinājās Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmais pusfināls, kurā ar dziesmu "Beautiful Song" par iekļūšanu finālā cīnījās arī Latvijas pārstāve Anmary, tomēr balsojuma rezultāti liedza dziedātājai ceļazīmi uz finālu, informē Latvijas Televīzija.

Lai arī Latvija nav iekļuvusi finālā, Eirovīzijas producents Aigars Dinsbergs ar paveikto ir apmierināts: „Pēc labākās sirdsapziņas ir izdarīts liels darbs. Šis konkurss nav tikai sacensība konkurentu starpā, vispirms tas ir dziesmu konkurss, un šoreiz balsotāji ir diemžēl ir lēmuši tā. Anmary sevi ir lieliski parādījusi kā brīnišķīga vokāla īpašnieci un īpašas simpātijas izpelnījusies Kaukāza reģionā, un jau tagad saņēmusi uzaicinājumus koncertēt Azerbaidžānā.”

Eirovīzijas dziesmu konkursa finālam kvalificējās Krievijas, Īrijas, Īslandes, Grieķijas, Albānijas, Rumānijas, Kipras, Dānijas, Ungārijas, un Moldovas pārstāvji.

Eirovīzijas dziesmu konkursa otrais pusfināls norisināsies 24. maijā. Tā tiešraides sākums LTV1 ēterā un LTV mājas lapā plkst. 22.00. Otrajā pusfinālā par 10 ceļazīmēm uz finālu cīnīsies Serbija, Maķedonija, Nīderlande, Malta, Baltkrievija, Portugāle, Ukraina, Bulgārija, Slovēnija, Horvātija, Zviedrija, Gruzija, Turcija, Igaunija, Slovākija, Norvēģija, Bosnija

Hercegovina un Lietuva. Latvijas iedzīvotājiem nebūs iespēja balsot par saviem favorītiem šajā kārtā.

Latvijas iedzīvotāji varēs balsot konkursa finālā, kas notiks sestdien, 26. maijā, plkst. 22.00 Baku un būs skatāms tiešraidē LTV1 kanālā un LTV (www.ltv.lv) mājas lapā internetā; skatīšanās ierobežota Latvijas teritorijā. Balsot 26. maijā varēs gan ar telefona zvanu, gan īsziņu starpniecību . Par balsošanas noteikumiem skatītāji tiks informēti arī tiešraides laikā. Maksa gan par zvanu, gan īsziņu būs Ls 0,30.

Šogad konkursa finālu komentēs Valters Frīdenbergs un Kārlis Būmeisters, bet Latvijas balsojuma rezultātus paziņos Valters Frīdenbergs.

Bez piedalīšanās pusfinālos automātiski finālā startēs Vācija, Francija, Lielbritānija, Spānija, Itālija un Azerbaidžāna.

Eirovīzijas dziesmu konkurss ir vienīgais dziesmu konkurss, kurš Latvijas mūziķiem piedāvā unikālu startu starptautiskajā muzikālajā arēnā, un, pateicoties Eirovīzijas dziesmu konkursa uzticamajiem sadarbības
partneriem - Ventspils pilsētai un Ventspils attīstības aģentūrai, LTV arī šogad varēja organizēt Nacionālo atlasi, nodrošinot Latvijas mūziķu dalību starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā.

nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas