Šovasar notiks kampaņa “Mana jūra”


Šovasar norisināsies sociālā kampaņa "Mana jūra", kas būs 500 kilometrus garš pārgājiens gar Baltijas jūras piekrasti, informēja kampaņas rīkotāju Vides izglītības fonda pārstāve Ilze Grunska.Pārgājiens gar Baltijas jūru tiks īstenots, lai izzinātu, uzzinātu un parādītu arī citiem, kas notiek ar Baltijas jūru. Kampaņa norisināsies no 27.jūnija līdz augusta sākumam no Lietuvas pierobežas līdz Ainažiem.


Sociālā kampaņa "Mana jūra" ir viena no aktivitātēm Latvijā, Igaunijā, Somijā un Zviedrijālaikā. Ar jūras un piekrastes problēmām regulāri saskaras gan starptautiskās organizācijas, gan vietējās pašvaldības un katrs, kas kaut reizi gadā iziet jūras krastā. Izskalotie un atstātie atkritumi apdraud savvaļas dzīvniekus un ekosistēmu, palielina izmaksas tīru pludmaļu uzturēšanai, kā arī nelabvēlīgi ietekmē tūrismu un brīvā laika pavadīšanas iespējas, pauda Grunska.


Pārgājiena laikā tiks dokumentēta un izzināta piekrastes situācija. Kampaņas rīkotāji aicina politiķus, slavenības, zinātniekus un citus interesentus pievienoties ekspedīcijai kaut uz vienu dienu, lai iepazītu Baltijas jūru un dalītos viedoklī, ko tā nozīmē katram personīgi. Pārgājiena laikā tiks veidots kopīgs video stāsts, uzsaukums, foto reportāžas, apraksti un blogi.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas