Šonedēļ iznāks “Dzelzs vilka“ jaunais albums „Perfekta rītdiena“Jau šonedēļ, 3. decembrī, iznāks "Dzelzs vilka“ jaunais pilnmetrāžas albums „Perfekta rītdiena“. Ilgi gaidītā ieraksta atklāšana notiks 3. decembrī, plkst. 19.00 Vecrīgā, klubā „Depo”.

„Dzelzs vilka“ jaunajā albumā „Perfekta rītdiena” ir iekļautas 11 kompozīcijas, kas ieskaņotas ieraksta producenta Ginta Solas ārpilsētas studijā „Eli“. CD „Perfekta rītdiena“ nāks klajā mūzikas izdevniecības „Upe tuviem un tāliem“ paspārnē. Albuma vizuālo noformējumu radījis mākslinieks Viesturs Staņislavskis.

Ierakstā piedalījušies „Dzelzs vilka” mūziķi: Juris Kaukulis (balss, ģitāras), Kaspars Tobis (sintezatori), Mārcis Judzis (bungas) un Kārlis Alviķis (basģitāra). Puišiem pievienojušās divas albuma viešņas – dziedātājas Anita Intaite un Elizabete Lāce, kā arī Valērijs Cīrulis (balss).

„Radot albuma materiālu, viens no mūsu galvenajiem izaicinājumiem bija turpināt pilnveidot un attīstīt to mūzikas novirzienu, ko paši esam radījuši. Bija svarīgi nepadoties apkārtējām ietekmēm, ko piedāvā mūzika pasaulē, bet turpināt savu stāstu un skanējumu. Mūzikas ģenerācijā nav svarīga izteiksmes līdzekļu un zīmju atpazīstamība, bet gan emocionāli saturisks vēstījums, un visam pāri – komunikācija ar publiku,” saka grupas līderis Juris Kaukulis.

„Dažos albuma skaņdarbos ir izdevies iekonservēt kopējās saspēles pirmreizību, bet ir arī dziesmas, kas slīpētas līdz brīdim, kamēr kāds uzņemas pateikt „stop” – ir gatavs! Mērķis ir viens mūzikas un domas audums, kur dziesmas ieguļas kopējā ainā nevis tiekšanās uz atsevišķām nodaļām, kas neiederas stāstā,” papildina „Dzelzs vilka” mūziķis Kaspars Tobis.

„Perfekta rītdiena” būs jau trīspadsmitais grupas studijas albums. „Dzelzs vilka” iepriekšējais studijas veikums „Dzīvnieks pilsētā” nāca klajā 2011. gadā, un saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu kā labākais roka albums.

29. oktobrī „Dzelzs vilks“ nodeva klausītājiem albuma pirmo singlu – dziesmu „Tu vilki nakti“, kas nokļuvusi pašmāju raidstaciju apritē. „Ir sajūta, ka „Dzelzs vilka” jaunākā, pēc skaita jau trīspadsmitā studijas ieraksta stāsts varētu sākties tieši tā – ar, iespējams, liriskāko dziesmu no gaidāmā albuma, vēl atstājot noslēpumā gaidāmās plates raksturu. „Tu vilki nakti“ ir albuma jaunākā dziesma, ieskaņota rudens sākumā. Šajā stāstā ir kaut kas no vasaras brīvības un siltuma, un reizē kaut kas neizbēgami skumjš, kas pavada visas lietas, kas aiziet,“ par dziesmu saka Juris Kaukulis.

„Dzelzs vilka” jaunākais albums no 3. decembra būs pieejams Latvijas mūzikas tirdzniecības vietās, „Statoil” degvielas uzpildes stacijās, kā arī lejupielādējams tīmeklī - iTunes, „bandcamp” u.c..

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas