Soprāns Kristīne Opolais sāk jauno opersezonuSoprāns Kristīne Opolais jauno opersezonu sāks Bavārijas Valsts operā Minhenē un Ņujorkas Metropolitan operā.

Aizvadītā sezona dziedātājas Kristīnes Opolais skatuves karjerā bijusi īpaši bagāta un intensīva. Aprīlī māksliniece Ņujorkas Metropolitan operā dziedāja Čo-Čo-sanas lomu piecās Džakomo Pučīni operas „Madama Butterfly” izrādēs. Bet opernama vēsturē viņas vārds ierakstīts, pateicoties drosmīgajam lēmumam piekrist teātra intendanta Pītera Gelba lūgumam „ielēkt” operas „Bohēma” izrādē, nomainot sasirgušo Anitu Hartigu (Anita Hartig). Svarīgi piebilst, ka izrāde tika tiešraidīta kinoteātros visā pasaulē, tostarp arī Rīgā. Divas vadošās lomas un divas nāves 18 stundu laikā, Latviešu soprāns negaidīti izglābj tiešraidi, Pēdējā brīža Mimī, Neticama dubultdebija - tie bija tikai daži virsraksti presē pēc Kristīnes Opolais svarīgā lēmuma un nodziedātajām izrādēm Ņujorkas Metropolitan operā.

Jūnijā Kristīne Opolais ar panākumiem dziedāja titullomu Džakomo Pučīni operas „Manona Lesko” jauniestudējuma pirmizrādē Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā, kur viņas partneris bija izcilais vācu tenors Jonass Kaufmans (Jonas Kaufmann) de Grijē lomā. Kopumā vasarā tika nodziedātas septiņas operas „Manona Lesko” izrādes, bet 24.jūnija izrādi tiešraidē uz kinoekrāniem varēja vērot daudzu pasaules valstu, tostarp Latvijas, opermīļi.

Pirms tam februārī operas cienītāji bija liecinieki Volfganga Amadeja Mocarta operas „Tita žēlsirdība" pirmizrādei Bavārijas Valsts operā Minhenē, kurā Kristīne Opolais debitēja Vitēlijas lomā. Šajā lomā Kristīne Opolais uz Bavārijas Valsts operas skatuves atgriezīsies izrādēs 14., 17. un 23.oktobrī, kur viņas skatuves partneri būs Daniels Bēle (Daniel Behle), Andžela Brouere (Angela Brower) u.c.

Bet atceroties neaizmirstamo un negaidīto Pučīni operas „Bohēma” izrādi, ar īpašu emocionālo pacēlumu Kristīne Opolais gaida atgriešanos uz Ņujorkas Metropolitan operas skatuves Mimī lomā sešās izrādēs 14., 20., 24. un 28.novembrī un 1. un 5.decembrī, kur viņas partneris Rūdolfa lomā būs meksikāņu tenors Ramons Vargas, kā arī 15., 19. un 24.janvārī.

Jāatgādina, ka septembrī Kristīne Opolais un Jonass Kaufmans bija solisti Bostonas simfoniskā orķestra koncertā, kurā diriģents Andris Nelsons šī kolektīva priekšā pirmoreiz stājās kā tā jaunais mākslinieciskais vadītājs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas