Top režisora Mihaila Gruzdova fantāzija par Fjodora Dostojevska stāsta tēmu „Lēnprātīgā”5.novembrī Dailes teātra Kamerzālē notiks pirmizrāde „Lēnprātīgā” - režisora Mihaila Gruzdova fantāzija par Fjodora Dostojevska stāsta tēmu.

Garstāsts „Lēnprātīgā” (1876) ir viens no krievu ģēnija Fjodora Dostojevska (1821-1881) pēdējiem darbiem – stāsts par Lēnprātīgās un Nepazīstamā nenotikušo mīlestību. „Es šo stāstu nosaucu par „fantastisku”, kaut arī uzskatu to par ārkārtīgi reālu. Taču fantastiskais te ir klātesošs – tieši pašā vēstījuma formā,” saka Dostojevskis.

Iedomājieties vīru, kuram uz galda guļ sieva, pašnāvniece, kura pirms dažām stundām izlēkusi pa logu. Viņš ir apjucis un nav vēl paspējis apkopot savas domas. Viņš mēģina apjēgt notikušo. Mēģinot tikt skaidrībā par savām attiecībām ar sievu, naudu un ticību, atmiņas viņu nenovēršami noved pie patiesības.

Jauniestudējumā spēlēs aktieri Ieva Segliņa (Viņa), Ģirts Ķesteris (Viņš), Lilita Ozoliņa vai Lidija Pupure (Lukerja). Izrādes gaismu mākslinieks – Harijs Zālītis.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas