Šovakar Svētā Jāņa baznīcā skanēs Hendeļa oratorijaŠovakar, 20. februārī, plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā būs dzirdama baroka mūzikas lielmeistara Georga Frīdriha Hendeļa vērienīgā oratorija „Izraēļi Ēģiptē”, kas pulcēs izcilus Latvijas, Igaunijas un Lielbritānijas mūziķus. Koncertā piedalīsies Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga, Igaunijas kamerkoris Voces musicales un baroka mūzikas lietpratēji no Britu salām. Kopprojekta muzikālais līderis ir viens no šī brīža redzamākajiem jaunajiem igauņu diriģentiem - Risto Josts.

Oratorijas pamatā ir ainas no Vecās derības: Izraēla tautas izvešana no verdzības Ēģiptē un gājiens caur Sarkano Jūru uz Apsolīto zemi. Vērienīguma un muzikālās polifonijas ziņā „Izraēļi Ēģiptē” uzskatāma par vienu no Geroga Frīdriha Hendeļa spožākajiem veikumiem. Komponists piešķīra oratorijas žanram jaunas kvalitātes, izmantojot savu priekšgājēju izteiksmes līdzekļus - itāļu stila ārijas, franču uvertīras, vācu fūgas un citu komponistu melodijas. Visi šie elementi, sakausēti Hendeļa autortehnikā, ļāva komponistam būt neticami ražīgam.

Risto Josts ir Igaunijas Nacionālās operas diriģents, Nīderlandes kamerkora un Tallinas kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs. Viņš regulāri pievēršanas arī senajai mūzikai. 1999. gadā pēc Risto Josta iniciatīvas izveidotais kamerkoris Voces Musicales piecpadsmit darbības gadu laikā ir izveidojies par augsta līmeņa kolektīvu, kuram ir stabila un īpaša vieta Igaunijas mūzikas dzīvē.

Par solistiem oratorijā aicināti baroka mūzikas vokālisti no Britu salām: Anna Denisa (soprāns), Viljams Tauerss (kontrtenors) un Saimons Volls (tenors). Viņiem līdzās stāsies igauņu dziedātāji Evelīna Kanepi (soprāns), Andreass Veljamē un Alvars Tīslers (basi).

Sestdien, 21. februārī, koncerts skanēs Tallinas Sv. Jāņa Baznīcā.

Biļetes „Biļešu paradīze” kasēs un internetā. Cena: EUR 10

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas