Spīķeru koncertzālē izskanēs vokālās grupas “Framest” koncerts2. oktobrī plkst.19:00 Spīķeru koncertzālē izskanēs vokālās grupas "Framest" koncertprogramma "Dainu skapis".

Koncertprogrammā „Dainu skapis” vokālā grupa „Framest” izpilda mūziku, kas atspoguļo grupas dalībnieku izcelsmi, latviešu tautas tradīcijas un mūsu vidi, kurā dzīvojam — tas ir latviešu mūzikas „spiričuels”. Vēsturiski cilvēka gaitas, ikdienu, paradumus latvietis izdziedāja visdažādākajās vietās (pļavā, maltuvē, pie galda), pulcējoties kopā un dziedot par darbu, dabu, ģimeni. Dziesmas klātbūtne, sadziedāšanās princips — tie ir pamatmotīvi, veidojot koncertu, tādējādi sniedzot priekšstatu par tautas seno tradīciju. Koncertprogramma ir muzikālu meklējumu rezultāts, kur tradicionāla melodija tiek ietērpta formā, ritmā un harmonijās, kas ir aktuāla gan mūsdienu akadēmiskās mūzikas, gan arī estrādes mūzikas vidē.

Programma „Dainu skapis” ne tikai smeļas iedvesmu tautas kultūrā un piedāvā to jaunā, mūsdienīgā skanējumā, parādot tradīciju mijiedarbību ar mūsdienu kompozīcijas tehnikām — džezu, elektroniku u.c., bet arī rada jaunus darbus, kuri iemieso tradicionālās latviešu vērtības — dabu, darbu, dziesmu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas