Spilgtākā neo-burleskas izrāde “An Evening of Burlesque” no Londonas Rīgā


10. decembrī Rīgā, Kongresu namā, pirmo reizi Latvijā uzstāsies lielākais burleskas šovs Eiropā no Vestendas Londonā - "An Evening Of Burlesque", kurā piedalās pasaules lielākās burleskas zvaigznes. Šovu būs iespējams redzēt arī 11.decembrī Garkalnē, kultūras centrā “Berģi” un 12.decembrī Valmieras kultūras centrā.


Šova producents ir Maikls Teilors (Michael Taylor), kurš radījis tādas pasaules slavu ieguvušas muzikālās izrādes kā "The Magic of Motown" un "Thank You for the Music". Šova “An Evening of Burlesque” zvaigznes ir Ivy Paige, Miss Ooh La Lou, Miss Felixy Splits, Bettsie Bon Bon, Liberty Sweet , AJ James, Chloe Lloyd. Šie vārdi burleskas mīļotājiem komentārus neprasa.Tagad arī Latvijas skatītājiem būs iespēja novērtēt Vestendas zvaigznes, kuras izraisījušas milzīgas ovācijas visā pasaulē.


Burleska (no franču valodas burlesque) ir muzikāla teātra paveids, līdzīgi kā mūzikls, kabarē vai vodeviļa. Šovs balstīts uz asprātīgiem dialogiem un monologiem ar erotisku zemtekstu, mūziku un pikantiem dejas numuriem. Žanra saknes meklējamas Anglijā jau 19. gadsimtā, kad izrādēs komēdijas akcenti dominēja pār erotiku, bet ar laiku burleska kļuva par sinonīmu striptīzam.


Burleska kā izrāde atdzima aizvadītā gadsimta 90. gados un 2002. gadā piedzīvoja dinamisku augšupeju un jaunu popularitātes vilni, kuru savā daiļradē izmantoja tādas šovbiznesa zvaigznes kā Dita fon Tīsa (Dita Von Teese), Krīstīna Agilera (Christina Aguilera), Gvena Stefani (Gwen Stefani)un skatuves māksliniece Pink, kuras uzņēmušas video klipus un veikušas fotosesijas burleskas stilā.


2010. gadā uz pasaules kino ekrāniem iznāca filma "Burleska", kurā piedalījās tādas pop-mūzikas svaigznes kā Kristīna Agilera (Christina Aguilera) un Šēra (Cher). Savukārt, kases grāvējs "Moulin Rouge" ar Evanu Makgregoru (Ewan McGregor) un Nikolu Kidmenu (Nicole Kidman) galvenajās lomās ir stāsts par burleskas izrāžu krāšņumu šī žanra senajos ziedu laikos.


"An Evening of Burlesque" no Londonas ir neo-burleskas žanra pērle, kurā līdzās krāšņajiem tērpiem, asprātīgajai režijai un lielākajām mūsdienu burleskas zvaigznēm, virmo sievišķīga, glamūrīgi erotiska noskaņa, kas bez pārspīlējuma un nepiedienības dāvā īstu horeogrāfijas, teātra, ironijas un gaumīga erotisma kokteili.


"An Evening of Burlesque" saturam, kurā dzirkstī šarms, humors, izteikmīga ķermeņa valoda un šova dinamika, tulkojums nav vajadzīgs", saka producents Maikls Teilors (Michael Taylor), "mēs esam lepni, ka varam piedāvāt burleskas krējumu tik milzīgai auditorijai visā pasaulē".


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas