Filma “Eži un Lielpilsēta” atzīta par Labāko Eiropas animācijas īsfilmu

Filmu studija "Animācijas Brigāde" režisora Ēvalda Lāča veidotā filma "Eži un Lielpilsēta" (Hedgehogs and the City) atzīta par Labāko Eiropas animācijas īsfilmu, saņemot balvu filmu festivālā Cinekid, kurš norisinājās no 16. - 25.oktobrim Amsterdamā.


Šis filmas veidotājiem un filmai ir jau 9. apbalvojums.


Ēvalds Lācis pats devās šo apbalvojumu saņemt un ir gandarīts par lieliskajiem filmas panākumiem Eiropā.
Animācijas filma Eži un lielpilsēta ir stāsts par zvēru spēju izdzīvot lielpilsētā. Kad zvēri atmostas no ziemas miega un atklāj, ka viņu apdzīvotā meža vietā uzcelta lielpilsēta, ikviens saprot, ka jāmeklē jaunas izdzīvošanas iespējas. Ežiem ir padomā kāds plāns, kā atgūt mežu.


Filma Eži un lielpilsēta tapusi studijā Animācijas Brigāde, kurā operators, scenārija autors un režisors Ēvalds Lācis strādā jau kopš 1998. gada. Ēvalda Lāča režijā tapušas filmas Jaunā suga (2008) un Ledus pavēlnieks (2009), abas filmas saņēmušas starptautisku atzinību.


Pirms tam filma saņēmusi apbalvojumus- 63. Berlīnes kinofilmu festivālā filma Eži un lielpilsēta saņēma žūrijas balvu un bērnu žūrijas diplomu, Fantoche Starptautiskajā Animācijas filmu festivālā Šveicē, kur tai pasniedza Bērnu žūrijas galveno balvu un Bērnu skatītāju balvu. Kā arī Tokijas Bērnu Filmu Fesivālā - Starptautisko Speciālo Žūrijas balvu,COLOUR BOX balvu Flatpack filmu festivālā Birmingemā (Anglija) un citas balvas.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas