“Splendid Palace” notiks 4. maija Latvijas filmu maratons

4. maijā, valsts svētku dienā jau astoto gadu pēc kārtas Nacionālais kino centrs rīko Latvijas filmu maratonu, kura mērķis ir vienas dienas garumā Rīgas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem dot iespēju bez maksas noskatīties lieliskas Latvijas filmas.


Tā kā nule izskanējis nacionālais kinofestivāls Lielais Kristaps, kurā tika parādītas pēdējo gadu jaunākās filmas, šogad Latvijas filmu maratons piedāvās atskatīties uz nozares veiksmīgākajām filmām, kas tapušas pēdējās divās desmitgadēs.


Programmā būs atrodamas filmas visai ģimenei un dažādākajām interesēm. To vidū gan daudz pieredzējušu meistaru spēlfilmas kā Jāņa Streiča Cilvēka bērns (1991) un Vara Braslas Ūdensbumba resnajam runcim (2004), tā arī melnbaltais Lailas Pakalniņas meistardarbs Kurpe (1998) un četru jaunu režisoru – A. Vidulejas, G.Šmita, J. Kalēja un J. Putniņa kopdarbs Vogelfrei (2007).


Spēlfilmu programmas kulminācijā piedāvāsim vecmeistara Rolanda Kalniņa lielisko, padomju varas aizliegto un daļēji iznīcināto filmu Piejūras klimats (1974), reizē sveicot un godinot meistaru 90 gadu jubilejā, kas gaidāma 9. maijā.


Sākot no plkst. 10:00 mazajā zālē tiks izrādītas Animācijas programmas bērniem, bet jau no dienas vidus – plkst. 13:00 kinoteātra Slendid Palace mazā zāle būs atvēlēta bagātīgajam dokumentālo filmu mantojumam.


Dosim ieskatu nesenā Latvijas vēsturē ar Dzintras Gekas filmu Sibīrijas bilance (2011) unAntras Cilinskas Mūsu barikāžu laiks (2001). Tāpat par sabiedrību un tās pārmaiņām un vērtībām stāstīs Ilzes Burkovskas – Jacobsen filma Bekons, sviests un mana mamma (2008) un Kaspara Gobas Seda. Purva ļaudis(2004).


Dokumentālo filmu programmu noslēgs poētisko īsfilmu seanss, kurā līdzās mākslinieciskiem ļaudīm un pasaules redzējumam Daiņa Kļavas filmā Gravitācija (1993), Viestura Kairiša Burvju flauta (2001) un Lailas Pakalniņas Papa Gena (2001), rādīsim filmas, kuru varoņi dzīvo vienkāršu, tajā pašā laikā piepildītu dzīvi – Unas Celmas Olu kundze (2000) un Dzintara Dreiberga Dušečka(2007).


Filmu maratona finišā gaidāms brīvdabas seanss kinoteātra pagalmā, kur, tumsai iestājoties, demonstrēsim animācijas filmas pieaugušajiem.


Ieeja visos seansos bez maksas.


Avots: nra.lv


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas