Vērmanes dārzā notiks Eiropas Savienības dārza svētki

Sestdien, 12. maijā, Vērmanes dārzā Rīgā notiks Eiropas nedēļas centrālais pasākums – Eiropas Savienības dārza svētki. Šogad tie ir veltīti Eiropas aktīvas novecošanas un paaudžu solidaritātes gadam, un svētku moto ir "Būsim aktīvi visās paaudzēs! Piedalies!", informēja Latvijas Republikas Ārlietu ministrijā.
Jau ceturto gadu Eiropas Savienības (ES) dārza svētki pulcēs visu paaudžu rīdziniekus un pilsētas viesus, un šogad to mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par dažādu sabiedrības grupu sadarbību un runāt par iespēju realizēt sevi un ieņemt aktīvu dzīves pozīciju neatkarīgi no vecuma.

ES dārza svētki sāksies plkst. 12.00 ar muzikālu gājienu un tematisko telšu svinīgo atklāšanu Vērmanes dārzā. Visas dienas garumā darbosies desmit tematiskās teltis:. Tajās ikviens varēs iegūt informāciju par aktīvu līdzdarbošanos, "zaļu" domāšanu, karjeras un izglītības iespējām, pacientu tiesībām, tiešmaksājumiem, lauksaimniecības un rūpniecības attīstības tendencēm un citām aktuālām jomām, turklāt visu paaudžu svētku viesiem būs iespēja piedalīties dažādās aizraujošās aktivitātēs, spēlēs un izglītojošās nodarbībās. Īpaši padomāts par pašiem mazākajiem svētku dalībniekiem – vairākās teltīs plānotas jautras un izglītojošas aktivitātes tieši bērniem. Visas dienas garumā līdz pat plkst. 18.00 Vērmanes dārza estrādē uzstāsies skatuves mākslinieki no Latvijas, Polijas, Čehijas, Zviedrijas un Lietuvas. Darbosies arī brīvā skatuve, uz kuras muzicēs, dejos un teātri spēlēs dažādu paaudžu mākslinieki.

Visi pasākuma dalībnieki tiks aicināti piedalīties aizraujošā spēlē "Piedalies!", kuras noslēgumā tiks izlozēti un apbalvoti veiksmīgākie dalībnieki.

Latvijā ES dārza svētki kļuvuši par notikumu, kas ik gadu Vērmanes dārzā vienkopus pulcē tūkstošiem rīdzinieku un pilsētas viesu, lai kopā pavadītu aktīvu un pozitīvu dienu. Pasākumu organizē Latvijas Republikas Ārlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju, Labklājības ministriju, Rīgas Domi un Eiropas Savienības dalībvalstu vēstniecībām Rīgā. Pasākumu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas