Sporta labdarības pasākumā iesaistās 3769 dalībniekiMežaparkā 28. augustā notika lielākais sporta labdarības pasākums Nike Riga Run 2011, kurā piedalījās 3769 cilvēki. Dalībnieki startēja sacensībās četros sporta veidos septiņās disciplīnās. Visi finanšu līdzekļi, kas savākti no dalības maksām, pilnībā nonāks bērniem no ziedot.lv projekta Mazajām sirsniņām.

«Sports vairs nav tikai sports, bet arī līdzeklis, kā sniegt palīdzīgu roku šiem mazajiem ķipariem, kuriem pašiem veselība pagaidām liedz nostāties uz starta līnijas. Mēs to varam izdarīt viņu vietā, ziedojot dalības maksu, un zinu – šīm ģimenēm katrs lats ir bagātība, jo tas ir solis tuvāk viņu bērnu veselības atgūšanai. Nike uzņēmās atbildību palīdzēt Mazajām sirsniņām, jo zināja, ka būs cilvēki, kuri atsauksies, un kopā mums izdosies. To pierāda arī šī vasara, Nike Riga Run 2011 pulcējot daudzus, kuri vēlas ne tikai startēt augstas kvalitātes sacensībās, bet arī sniegt savu atbalstu Mazajām sirsniņām,» sacīja Nike vadītājs Latvijā Vents Aperāns.

Vislielāko atsaucību izpelnījās 10 kilometru skrējiens, kas vienlaikus bija arī Latvijas čempionāts šosejā. Par uzvarētāju kļuva Jānis Višķers, bet sieviešu konkurencē labākā bija Ilona Marhele. Savukārt rollerslēpošanā visātrāk finišu sasniedza Latvijas izlases biatlonists Edgars Piksons, bet skrituļslidošanā labākie izrādījās pagājušā gada Nike Riga Run uzvarētāji Oskars Pundurs un Laima Kaufiņa. Par sportiskāko skolu kļuva Jelgavas Valsts ģimnāzija, kas kļuva par Swedbank un Latvijas Olimpiskās komitejas dotās 500 latu Dāvanu kartes īpašnieci.

«Varam būt lepni, ka aicinājumam piedalīties Nike Riga Run 2011 atsaucās tik liels cilvēku skaits, bet kopējais apmeklētāju pulks bija vēl krietni lielāks. Mums visiem kopā izdevās – ne tikai savākt līdzekļus bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai, bet dot viņiem cerību, ka savās grūtībās nav vieni, ka dzīvojam sabiedrībā, kas palīdzes, ja vajadzēs,» sacīja Nike vadītājs Latvijā V. Aperāns.

Programmas noslēgumā notika skeitbordista Jāņa Kuzmina mēģinājums labot Ginesa rekordu 50 konusu slalomā. Viņam arī izdevās, to paveicot 10,02 sekundēs, iepriekšējo labāko sasniegumu labojot par vairāk nekā divarpus sekundēm.

Tuvāko dienu laikā organizatori apkopos precīzu informāciju, cik kopā Nike Riga Run 2011 ziedojumos savākti līdzekļi, kas tiks pilnībā nodoti Ziedot.lv projektam Mazajām sirsniņām.

«Nike Riga Run 2011 ir krāšņs, interesants un daudzveidīgs pasākums, bet tikpat svarīgs ir tā mērķis – labdarība, ziedojot līdzekļus bērniem no Mazajām sirsniņām, kuriem tie nepieciešami veselības atgūšanai. Varam būt lepni, ka Latvijā, Rīgā un Mežaparkā, notiek tik unikāls pasākums, kāds ir Nike Riga Run 2011,» pauda kultūras un atpūtas parka Mežaparks vadītāja Elga Zēģele.

Projektā Mazajām sirsniņām iesaistīti 109 bērni. Daudzu mazu bērnu sirsniņās dzīvo cerība, ka arī viņi reiz varēs būt līdzīgi saviem vienaudžiem – sastaps jaunus draugus, spēs kopā ar tiem skriet un rotaļāties, paslepus veikt kādu nelielu palaidnību un ar labiem darbiem iepriecināt vecākus. Tomēr mūsu vidū ir bērni, kuriem pagaidām šī ir tikai cerība.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas