Starptautiskā pirmizrāde Nila Skapāna animācijas filmai “Marsietis”Nila Skapāna jaunākā animācijas filma "Marsietis" sāk savu ceļu pie skatītājiem ārpus Latvijas - starptautisko pirmizrādi tā piedzīvo 15. oktobrī Lielbritānijā, Londonas starptautiskajā filmu festivālā (BIFF), kas norisinās no 7. līdz 18. oktobrim. Filma iekļauta programmā, kas paredzēta pašiem mazākajiem skatītājiem un ir tik pieprasīta, ka lielā kinoteātra zāle ir izpārdota jau 5 dienas pirms seansa, informē Nacionālais kino centrs.

Nila Skapāna animācijas filma bērniem "Marsietis" ir trešais režisora kopdarbs ar Studiju Lokomotīve un producentu Robertu Vinovski. Kā jau ierasts, arī šīs filmas mērķauditorija ir jaunākā vecuma bērni. Režisors par filmu stāsta: "Tas ir fantastikas un piedzīvojumu žanra stāsts maziem bērniem. Stāsts par to, kā citplanētietis nolaupa kādu puišeli, un par to, kā tas ir – būt rotaļlietai. Kāds puišelis tiek pie jaunas mantiņas – marsieša lidojošajā šķīvītī -, un tad notiek piedzīvojums. Var jau būt, ka tā ir tikai fantāzija, bet varbūt arī ne. Filma veidota kā īsts piedzīvojumu action, kurā zemes iemītnieks cīnās ar marsiešiem, tikai tas viss, protams, rotaļu un humora mērcē, bez vardarbības un citām nejaukām lietām. Filma veidota plastilīna leļļu animācijas tehnikā - liela daļa notikumu norisinās uz kādas citas, nezināmas un neparastas planētas, kuru apdzīvo tikpat neparastas būtnes – rotaļlietmarsieši -, un plastilīns ir pateicīgs materiāls, kā šos tēlus un notikumus aizraujoši atveidot."

Londonas Starptautiskais filmu festivāls ir viens no starptautiski nozīmīgākajiem filmu nozares pasākumiem, ko apmeklē gan filmu režisori un producenti, gan izplatītāji un masu mediju pārstāvji. Izvēloties savu filmu programmu, festivāls lielu uzmanību velta gan meklējumiem radošā ziņā, gan saturiskajam redzējumam par dažādām bērnu un jauniešu auditorijai būtiskām tēmām.

Nacionālo pirmizrādi Nila Skapāna jaunākā filma "Marsietis", piedzīvoja 4. maijā, Nacionālā Kino centra rīkotajā Latvijas filmu maratonā. Filma tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Nacionālā Kino centra finansiālu atbalstu.

Savās pēdējo gadu filmās "Kaķis maisā" (2013) un "Es gribu redzēt rūķīšus" (2012) Nils Skapāns pievērš bērnu un vecāku uzmanību būtiskiem dzīves jautājumiem par atbildību, iejūtību un savstarpēju sapratni, radot atraktīvus un mazo auditorijai viegli uztveramus stāstus. Kaķis maisā atgādina, ka esam atbildīgi par tiem, ko pieradinām, savukārt filma Es gribu redzēt rūķīšus lika domāt par to, kā integrēt sabiedrībā cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Abas šīs filmas ir lielisks palīgs bērnu un vecāku sarunām par sarežģītām tēmām.

Šobrīd Nils Skapāns studijā Lokomotīve strādā pie NKC atbalstītas filmas Brilles, kurā māsai un brālim smilšukastē paveras vārti uz pavisam neparastu pasauli, un viss tikai tāpēc, ka vecmāmiņai ir burvju poga…

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas