Starptautiskais koka skulptūru simpozijs notiks Jelgavā


No 8. -18.oktobrim Jelgavā norisināsies Starptautiskais Koka skulptūru simpozijs, kura tēma ir Baltu tautu pasaku tēli.


Starptautiskajam Koka skulptūru simpozijam tika iesūtīta 31 skice no 19 māksliniekiem, taču izvēlētas tikai piecas labākās.


Mazie jelgavnieki skulptūru tapšanas procesam varēs sekot līdzi ik dienu, jo skulptūras tiks grieztas, grebtas un veidotas klātienē - pilsētas bērnudārza teritorijā. Tās visas būs arī funkcionāli pielietojamas, kad tiks pabeigtas, jo bērnudārza audzēkņi uz tām varēs apsēsties, pakāpties un dažādi izmantot savās rotaļās.


"Brīnumputnu" veidos Inese Valtere - Ūlande, kas pazīstama kā ledus, smilšu un koka tēlniece. Šī skulptūra ir pasaku tēls, kas iekļausies bērnu laukumā ar savu funkcionalitāti, komiskumu un uzjautrinošo garu.


Rotaļu laukumā varēs vērot "naivā vilka" un "atjautīgā auna" attiecību kārtošanu, jo tēlnieks Zigmunds Bielis veidos skulptūru "Auns un vilks".


Savukārt Gundara Kozlovska veidotos piecus kaķus varēs gan samīļot, gan arī uz tiem atpūsties, jo kaķus paredzēts izmantot kā soliņus.


Zelta ābolu veidos Donatas Mockus no Lietuvas. Un te nu katrs pats varēs izvēlēties vai šis ābols ir kā liels cietoksnis vai pils ar gaišu skatu nākotnē, jo ābola vienā sānā būs iestrādāts mazs lodziņš.


Un kurš gan nepazīst šūpuļzirdziņu? Vytautas Tallat - Kelpša no Lietuvas piedāvās šūpuļzirga modernizēto versiju, jo uz šī zirga vienlaicīgi varēs šūpoties četri bērni.


Foto: Rūta Kalmuka


nra.lv

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas