Strasbūrā atklāj Reiņa Hofmaņa fotoizstādi „Akmeņi”


17.martā Strasbūrā, Eiropas Laikmetīgās mākslas centrā, tika atklāta Latvijas fotogrāfa Reiņa Hofmaņa izstāde ‘’Akmeņi’’. Izstāde tapusi Lejasreinas departamenta Francijā un Vidzemes reģiona Latvijā sadarbības projekta ietvaros. Atklāšanā piedalījās arī Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība Eiropas Padomē.


Reinis Hofmanis ir viens no aktīvākajiem un daudzsološākajiem Latvijas jaunajiem fotogrāfiem. Pēdējo pāris gadu laikā Hofmanis veidojis vairākas personālizstādes un viņa darbi publicēti tādos izdevumos kā Esquire, New York Times, Financial Times, Spiegel un FK Latvijas fotogrāfijas gadagrāmata. Jauno mākslinieku īpaši interesē veids, kādā sociālās un politiskās pārmaiņas ietekmē apkārtējo vidi.


Sērijā “Akmeņi” R. Hofmanis Stasbūras pilsētvidē izceļ vietas, kas iezīmētas ar akmeņu kompozīcijām. Kā apgalvo fotogrāfs, akmeņi bija viena no pirmajām lietām Strasbūrā, kas piesaistījuši viņa uzmanību. Simbolisko zīmju – akmeņu – funkcionālo nozīmju atšķetināšana no skatītāja prasa kultūras un sociālās vides konteksta pārzināšanu. Strasbūrā, tāpat kā vairākās citās Eiropas pilsētās, ar akmeņu izvietošanu tiek reglamentēta sabiedriskā kārtība - tie norobežo tukšos zemes fragmentus no ceļotāju karavānām un nesankcionētas automašīnu novietošanas. ‘’Darbs stāsta par dažādiem robežu aspektiem - fiziskā telpā redzamās akmeņu kompozīcijas ir kā liecība robežām, kas pastāv sabiedrībā’’, izstādes atklāšanā skatītājiem skaidroja fotogrāfs. ‘’Manu interesi saista tas, kā mainās telpas uztvere, tajā iekļaujot dažādus elementus’’- savus darbus komentē fotogrāfs Hofmanis.


Kopš 2005.gada Vidzemes plānošanas reģions un Lejasreinas departamenta padome sadarbojas divos pamatvirzienos: pieredzes apmaiņa institūciju starpā (pārrobežu sadarbība, pārvalde, tūrisms un citi) un kultūras apmaiņa. Abi partneri kopīgi īstenojuši vairāk nekā trīsdesmit projektu, daudzus no kuriem kultūras un tūrisma jomā. Īpaši aktīva bijusi sadarbība starp mūzikas un folkloras grupām, norisinājušās vairākas meistarklases vizuālo mākslu jomā, mākslinieku rezidences, izstādes un citi projekti. Partnerība starp abiem Eiropas reģioniem, kurus šķir 2000 km liels attālums un kuri ir tik atšķirīgi iedzīvotāju blīvuma, ģeogrāfiskā novietojuma un vēsturiskās attīstības ziņā, veicinājusi auglīgu un sirsnīgu starpkultūru dialogu. Lejasreinas departamenta padomes un Vidzemes reģiona īstenotie projekti veicina ilgtspējīgas un pilsoniskas Eiropas attīstību.


R.Hofmaņa fotoizstāde Strasbūrā, Eiropas Laikmetīgās mākslas centrā, būs skatāma līdz 7.aprīlim.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas