“Supernova 2018” finālā gaidāma spraiga cīņa par uzvaruŠo sestdien, 24. februārī, gaidāma izšķirošā cīņa par uzvaru Latvijas Televīzijas (LTV) autoru un izpildītāju konkursā “Supernova 2018”. Par tiesībām pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Portugālē cīnīsies astoņi dalībnieki – gan skatītājus un žūriju pārsteiguši debitanti, gan atzinību jau iekarojuši mūziķi. “Supernova 2018” finālā piedalīsies “Sudden Lights”, RITVARS, MADARA, Liene Greifāne, Lauris Valters, Edgars Kreilis, Laura Rizzotto un Markus Riva.

Konkursa finālā žūrijas pamatsastāvam – “Latvijas Radio 5 - Pieci.lv” mūzikas redaktoram un šī gada konkursa žūrijas vadītājam DJ Rudd, mūziķei un vokālajai pedagoģei Jolantai Gulbei-Paškevičai un komponistam Jānim Lūsēnam – pievienosies “Universal Music Group” Somijas un Baltijas valstu reģiona komercdirektors Petri Mannonens. “Supernova 2018” uzvarētājs balvā saņems ne tikai iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, bet līgumu ar mūzikas izdevniecību “Universal Music Group”, kas palīdzēs popularizēt uzvarējušo dziesmu ārpus Latvijas.

Finālu atklās grupa “Sudden Lights” ar dziesmu “Just Fine”. Šie puiši pārsteidza ne vienu vien pirmā pusfināla vērotāju. Skatītāji viņus ierindoja pirmajā vietā, bet žūrija – ceturtajā. Kopvērtējumā “Sudden Lights” nācās piekāpties pusfināla sāncenšiem Edgaram Kreilim un Lienei Greifānei, taču tiesības piedalīties finālā mūziķi ieguva, saņemot tā saucamo “wild card” jeb otro iespēju. Interesanti, ka “Just Fine” ir īsākā dziesma šī gada konkursā un pirmā dziesma “Supernova” vēsturē, kurai nav piedziedājuma.

Ar otro kārtas numuru finālā uzstāsies viens no šīs sezonas lielākajiem pārsteigumiem – debitants RITVARS, kurš daudzus savaldzināja ar unikālo balss tembru un savas dziesmas vēstījumu. Žūrija viņu ierindoja pirmajā vietā, bet skatītāji dziesmu “Who’s Counting?” novērtēja ar ceturto vietu. RITVARS ir ieguvis bakalaura grādu tieslietās un mūziku mācījies pavisam nedaudz. Šobrīd strādā IT sfērā un brīvajā laikā savu balsi iedzīvina dažādos tēlos, ierunājot filmas.

Kā trešā uz skatuves kāps otrā pusfināla līdere MADARA ar skaņdarbu “Esamība” – vienīgo dziesmu, kas šajā konkursā skan latviešu valodā. Starp citu, talantīgo čellisti, kas šī instrumenta spēli apguvusi jau no bērnības, tostarp arī Amsterdamas konservatorijā un Briseles Karaliskajā konservatorijā, kā potenciālu uzvarētāju min daudzi Eirovīzijas konkursa apskatnieki un fani ārvalstīs.

Pirmo pusfinālu kā uzvarētaja ar košu tērpu un pārliecības caurstrāvotu priekšnesumu noslēdza pieredzes bagātā dziedātāja Liene Greifāne, kura “Supernova 2018” finālā uzstāsies ceturtā. Žūrija viņu novērtēja ar pirmo vietu, bet skatītāji – ar trešo. Atzinību izplenījās “Walk The Talk” izpildītājas lielā skatuves pieredze. Un, kā nu ne – viņa piedalījusies gandrīz visos Latvijas TV šovos, taču uzvara “Supernova 2018” pirmajā pusfinālā pašai esot bijis pārsteigums. Liene ir viena no dalībniecēm, kuras priekšnesums finālā atšķirsies no pusfinālā redzētā.

Kā piekto sestdienas vakarā uz skatuves redzēsim vienu no “Supernova 2018” trešā pusfināla līderiem Lauri Valteru ar dziesmu “Lovers Bliss”. Skatītāji mūziķi ierindoja ceturtajā vietā, savukārt žūrija slavēja Laura Valtera pieredzi, atzina, ka uz skatuves viņš jūtas kā zivs ūdenī, un novērtēja priekšnesumu ar otro vietu. Lauris konkursā piedalījās arī pērn, taču finālā neiekļuva. Tomēr zināma Eirovīzijas pieredze viņam ir, jo 2013. gadā mūziķis uz starptautiskā konkursa skatuves Malmē, Zviedrijā, uzstājās kopā ar grupu “PeR”.

Sestais kārtas numurs finālā būs dziedātājam Edgaram Kreilim, kurš izpildīs dziesmu “Younger Days”. Pēc uzstāšanās pirmajā pusfinālā gan skatītāji, gan žūrija Edgaru Kreili ierindoja otrajā vietā, un vienīgo ievērojamo kritiku izpelnījās mūziķa šķietami vienkāršais skatuves tēls. Apbružājies un spīdējis dažādos Latvijas dziedāšanas konkursos un šovos, “Supernovā” Edgars Kreilis piedalās otro reizi.

Kā pirmspēdējā uz skatuves kāps Laura Rizzotto, izpildot dziesmu “Funny Girl”. Ja pirms uzstāšanās trešajā pusfinālā dziedātāja tika pieteikta kā konkursa noslēpumainākā dalībniece, tad tagad pavisam droši varam apgalvot, ka viņa ir viens no lielākajiem “Supernova” ceturtās sezonas pārsteigumiem. Gan skatītāji, gan žūrija novērtēja Lauras nesatricināmo pārliecību un talantu, ierindojot viņu trešās atlases kārtas pirmajā vietā. Laura Rizzotto ir Latvijas pilsone, kas dzimusi Brazīlijā, bet šobrīd dzīvo Ņujorkā. Dziedātājas līdzšinējie panākumi jau ir vērā ņemami – izdoti divi solo albumi un neskaitāmi singli. Interesanti, ka viņa strādājusi arī par popzvaigznes Dženiferas Lopesas (Jennifer Lopez) portugāļu valodas vokālo treneri, jo brīvi pārvalda šo valodu.

“Supernova 2018” finālu noslēgs Markus Riva ar dziesmu “This Time”. Viņš konkursā ir piedalījies visas līdzšinējās sezonas, taču allaž kaut kā pietrūcis, lai mērķtiecīgais dziedātājs iegūtu pirmo vietu. Pēc Markus Riva uzstāšanās otrajā pusfinālā ne vien žūrija, bet arī skeptiskākie sociālo tīklu lietotāji slavēja mūziķa pārliecību un ievērojamo progresu, nosaucot to par viņa līdz šim labāko uzstāšanos “Supernova” konkursā. Markus Riva finālā iekļuva, kad tehniskas kļūmes dēļ tika pārskatīti otrās atlases kārtas balsošanas rezultāti – izrādījās, ka mūziķis kopvērtējumā ieguvis otro vietu un saskaņā ar konkursa balsošanas nolikumu ir tiesīgs startēt finālā.

Gaidot lielo finālu, kas sestdien, 24. februārī no pl.21:25 būs vērojams LTV1 tiešraidē, kā arī tiešsaistē konkursa mājas lapā.

Lai vērotu TV šovu klātienē Rīgas Kinostudijā, pārdošanā “E-kase.lv” vēl pieejamas pēdējās biļetes.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas