Svini Līgo svētkus 2021 Liepājā un tuvākajā apkārtnēStraujiem soļiem tuvojas Līgo svētki, un ir laiks sastādīt brīvdienu plānu Jāņiem! Liepājā un apkārtējos novados ir daudzveidīgs atpūtas vietu piedāvājums un aktivitātes svētku noskaņas baudīšanas.

Svētku noskaņas radīšanai līdz 24. jūnijam Liepājas pilsētas centru Rožu laukumā rotās īpašs svētku simbols – muzikālā pūdele, kas atskaņos Līgo dziesmas un tautiskas melodijas mūsdienīgās apdarēs. Tāpat svētku rotājumi izvietoti vēl citās pilsētas vietās.

21. un 22. jūnijā Rožu laukumā norisināsies Latvijas amatnieku pirmssvētku andelēšanās, kur varēs iegādāties dažādus noderīgus amatu meistaru darinājumus. Piedāvājumā atradīsiet smalkus izšuvumus, sudraba etnogrāfiskas rotas, ar rokām apgleznotu linu, trikotāžas cepures, kleitas.

No 18. jūnija Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā iekārtota ekspresizstāde “Vainags – meitu rota”, kur aplūkojami krāšņie, vairāk nekā gadsimtu senie Dienvidkurzemes reģiona jauno meitu vainagi no Liepājas muzeja krājuma fondiem un mūsdienu meistaru darinājumiem.

Liepājā ir vairākas īpaši iekārtotas piknika vietas ar galdiem un soliem, kur iespējams pusdienot svaigā gaisā. Šajās vietās ir atļauts izmantot arī savu grilu, netraucējot apkārtējiem un sakopjot aiz sevis. Tāpat jāparūpējas, lai tiktu ievēroti visi ugunsdrošības noteikumi. Jāuzmanās, lai kvēlojošas ogles neizkristu ārpus grila vai karstums nebojātu zālāju un pilsētas apstādījumus.

Tāpat arī pilsētas zālienos var atpūsties, spēlēt bumbu un sauļoties, atceroties pēc sevis atstāt tīru vidi.

Romantiskāku Jāņu noskaņu var uzburt Liepājas pludmalē – nosvinot Līgo vakaru burvīga saulrieta pavadījumā un sagaidot Jāņu rītu ar brokastīm jūras krastā.

Varbūt šogad jāizmēģina kas jauns − svētki uz peldoša plosta vai Peldmājas Liepājas ezera ūdeņos. Vairāk uzzini šeit: https://liepaja.travel/.

Dažādas, Jāņu dienai veltītas aktivitātes un pasākumus varēs baudīt arī Liepājas apkārtnē.

Durbes pusē

No 18. līdz 20. jūnijam Dižlāņu muižas parkā Vecpilī apskatāma mākslinieces Agneses Rudzītes brīvdabas un brīvpieejas izstāde “Māksla zārdos, māksla sārtos”. Izstādes atklāšana notiks 19. jūnijā plkst. 18.00. Plānota muzikālā tējnīca "Zem ozola" ar amatierkolektīvu sezonas noslēgumu un Vinetas Jaunzemes digitālo fotoizstādi Baltajā zālē.
20. jūnijā no plkst. 18.00 Durbes pilskalnā − Līgo svētku tirdziņš.
21. jūnijā Durbes pilskalnā − kokļu meistara Pētera Korāta godināšana 150 gadu jubilejā.
No plkst. 22.00 apmeklētāji aicināti doties pastaigā ap Gulbīšu dīķi, kur skanēs Laimas Jansones kokle un Ievas Nīmanes pūšamo instrumentu spēle.
No plkst. 23.00 līdz pusnaktij skaņas, gaismas, ugunskura valdzinājums Durbes pilskalnā.
23. jūnijā plkst. 13.00 Dunalkā un plkst.18.00 Vecpilī − joku luga “Ak, šī jaukā lauku dzīve” Vecpils amatierteātra izpildījumā. Grupas “Pa ceļam” koncertprogramma “Pa papardēm vien!”.
No 23. jūnija līdz 5. jūlijam Dunalkas kultūras nama un Vecpils “Dižlāņu muižas” logos būs skatāma alus kausu izstāde.
Aizputes pusē

19. jūnijā no plkst. 19.00 “Alus dārzā” Cīravas centrā – “Nedaudz savādāka diena”. Vakara un nakts pastaigas, muzikāls sveiciens un ugunīgs sveiciens “Saulītei par godu”.
23. jūnijā no plkst. 23.00 atpūtas kompleksā “Lauku kūrorts” − Līgo “Lauku kūrortā”. Lustēšanās kopā ar Ballīšu grupu un vakara vadītāju Annu Žaneti Riekstiņu.
Priekules pusē

19. jūnijā plkst. 19.00 pie Gramzdas tautas nama − folkloras kopa “Atštaukas” aicina uz jestru un lustīgu ielīgošanu. Mājražotāja produkcija (zivis, kūpinājumi u.c. labumi) no “Šefpavāra gardumi” (Rihards Ķempis)
21. jūnijā plkst. 20.00 Krotes Tradīciju laukumā − Saulgriežu sagaidīšana. Folkloras kopa “Traistēni” aicina uz kopīgu sadziedāšanu, sadancošanu un Saulgriežu ugunskura aizdegšanu. Īsāko nakti ieskandinās muzikants Valters Zīverts. Var ņemt līdzi cienastu sev un draugiem.
22. jūnijā plkst. 12.00 Bunkas kultūras nama pagalmā − Dienvidkurzemes mājražotāju saiets – Saulgriežu tirgus. Gardumi un amatnieku izstrādājumi no visas Dienvidkurzemes. Būs arī kāds Līgo svētku pārsteigums.
Nīcas pusē

21. jūnijā Saulgriežu sagaidīšana:

plkst. 18.30 − Ziedu vainagu meistarklase kopā ar Agnesi no ziedu darbnīcas “Afrīna”. Vietu skaits ierobežots, pieteikšanās pa tel. 26 434 429.
plkst. 20.00 pie Bārtas tilta “Plostniekos” − muzicēs postfolk grupa “Saule i tuvāk”.
plkst. 22.30 Bernātos pie “Dzintariņa” − brīvdabas kino “Sprīdītis”.
Rucavā

23. jūnijā no plkst. 8.00 − Līgo dienas tirgus. Nenoguli, jo rucavnieku gardumus izķer ātri – malkas krāsnī cepta maize, siers, medus, zemenes un citi našķi.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas