“Swedbank koris” aicina uz jubilejas koncertu


XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku koru karu pirmās vietas ieguvējs, daudzu starptautisku koru konkursu laureāts – „Swedbank koris”– aicina uz kora 10 gadu jubilejas koncertu „Pastāvēs, kas pārvērtīsies”. Priecīgais notikums norisināsies 13. decembrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā plkst. 19:00, un ieeja tajā būs bez maksas, kā tas ir tradicionāli visos „Swedbank kora” koncertos.


Svētku koncertā kora draugi, atbalstītāji, bijušie dziedātāji, mūzikas mīļotāji un citi interesenti ir laipni aicināti kopīgi svinēt kora 10 gadu pastāvēšanas svētkus. Par koncerta repertuāru īsumā var teikti – dzimšanas dienās vislielākais prieks ir tad, ja visi mīļie un tuvie cilvēki ir blakus un izbauda mirkli kopā ar gaviļnieku. Tāpēc šoreiz repertuārā iekļauti gan labi zināmi popmūzikas skaņdarbi, gan retāk atskaņota klasika, kā arī Ziemassvētku dziesmas, par vienojošo


elementu izvēloties tieši optimisma un prieka klātbūtni mūzikā.


Koncerta pirmajā daļā, piedaloties arī citiem Latvijas labākajiem amatierkoriem, tiks īstenots projekts “Virtuālais koris”. Tā būs virtuāla platforma, kurā iekļautas ikvienam latvietim zināmas koru dziesmas un kas ļaus interesentiem iejusties koristu lomā, mācīties dziedāt un vērtēt savas dziedāšanas prasmes. Šajā projektā dalību ņems arī Dziesmu svētku virsdiriģenti.


Koncerta turpinājumā koris atskatīsies uz 10 gadu laikā paveikto, kā arī priecēs klausītājus sev vēl neierastā ampluā.


„Swedbank kora” mākslinieciskais vadītājs Artūrs Ancāns norāda, ka 10 gadu dzimšanas diena korim, kura aizsākumi meklējami bankas darbinieku vidū, ir ievērojams vecums. „Ne velti koncerta nosaukumā izmantota dižā dzejnieka Raiņa mūžam akuālie vārdi „pastāvēs, kas pārvētīsies”. Desmitgades slieksnis ir nopietna norāde uz to, ka ir iespējams mainīties un pārmainīties, augt un attīstīties, un ka tas ir pat nepieciešams. Tāpēc koncerta laikā paziņosim arī par kādām ļoti būtiskām pārmaiņām,” stāsta A. Ancāns.


Jubilejas sezonas otrajā pusē plānoti vairāki nozīmīgi koncerti un konkursi – gan jau ierastā pavasara sezonas dalība starptautiskā koru koncertā, gan, protams, dalība Pasaules koru olimpiādē, kas nākamā gada vasarā norisināsies Rīgā. Turpinot gadu gaitā ierastās tradīcijas, janvārī notiks sezonas otrā jauno dalībnieku atlase un uzņemšana.


Vairāk informācijas: www.swedbankkoris.lv


„Swedbank koris” ir 2003. gadā dibināts amatieru koris, kura mākslinieciskais vadītājs kopš tā izveidošanas ir diriģents ir Artūrs Ancāns. Tā 10 gadu pastāvēšanas laikā sasniegtas daudzas virsotnes – uzvaras dažādos starptautiskos konkursos, pirmā vieta XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku koru karos un citas. Koris regulāri piedalās dažādās labdarības akcijās, tai skaitā ik gadu atbalsta projektu „Labestības diena” un akciju „Eņģeļi pār Latviju.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas