Atklās vides objektu festivālu “Ziemassvētku egļu ceļš”


Kā pastāstīja Rīgas pašvaldībā, līdz pat 2014. gada 12. janvārim Rīgā svētku noskaņu būs iespēja rast, apskatot festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” vides objektus – 65 profesionālu mākslinieku un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotasgan tradicionālos, gan jaunos un inovatīvos risinājumos.


Festivāls sāksies piektdien, 6. decembrī, plkst. 19.00 Vērmanes dārzā ar Rīgas jauniešu vides objekta „Kaņiera mirdzošā egle” atklāšanas svētkiem. Šis vides objekts ir jauniešu centra „Kaņieris” supervaroņu radītais sapnis par Ziemassvētku pagarināšanu – iesaldētā egle ledus formā ar iedzīvotāju novēlējumiem. Pasākuma apmeklētājus priecēs gan neparastā eglīte, gan karsti dzērieni, piparkūkas un džeza apvienība „Dāmas”.


„Ziemassvētki ir vienojoši svētki, tie sasilda pat tad, ja ir auksti. Šoreiz esam lūguši sabiedrību sildīties ar gaišiem vēlējumiem, ledainos apstākļos”, tā pasākumu raksturo koordinators Jānis Vītols. Eglītē iesaldētie novēlējumi aplūkojami interneta vietnē www.kopnica.lv.


Festivāla laikā Rīgā būs redzami gan iepriekšējo gadu labākie un iedzīvotāju iemīļotie mākslas darbi, gan šogad radītie vides objekti. No piektdienas pilsētā būs apskatāmi Ziemassvētku sajūtu rosinoši objekti: „Dāvanu prieks”, „Laimas mīlestības egle”, „Egle – kūka”, „Priecīgus Ziemassvētkus” u.c. Vairākās vietās būs sastopamas egles, kas īpaši veidotas Rīgas vārdu daudzinot: „Rīgas egle”, pie kuras rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti sagaidīt gadu miju, arī „Rīgas atslēgu egle”, „Rīgas gaiļa egle”, „Rīgas egles stāsts” un „Āgenskalna egļu mežs”.


Bērnus priecēs neparastās eglītes: „Egles ledenes”, „Kas atnesa eglīti?”, „Egle – mūzikas kastīte”, „Lāsteku egle” un daudzas citas. Festivālā būs iespēja redzēt daudzām jomām, tajā skaitā sportam, baletam, teātrim, pasākām, saulgriežiem un citām cilvēka dzīvē būtiskām lietām veltītas eglītes. To starpā no 20. decembra būs apskatāma arī „Arhitektu egle”, kas tapusi Latvijas Arhitektu savienībai sadarbojoties ar Latvijas arhitektūras skolu studentiem.


Egļu ceļā sastopami arī tādi vides objekti, kas tapuši līdzdarbojoties ar iedzīvotājiem, un tās ir kopīgi radītās „Putnu egles”, kuras izveidotas no putnu būrīšiem, kas pavasarī aizceļos uz Rīgas mežiem, dodot mājvietu gan zīlītēm, gan strazdiem.


Ziemassvētku egļu ceļu izstaigāt un piedāvātos objektus iepazīt palīdzēs īpaši sagatavota karte, kura atrodama gan interneta vietnē www.eglufestivals.lv, gan Uzziņu dienesta 1188 mājas lapā, kā arī pieejama Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas un tūrisma informācijas centros.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas