Tiešraidē no ES mājas – diskusija par laikmetīgo mākslu pilsētvidē


Ceturtdien, 5.decembrī, plkst.18.00 Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28) notiks šī gada pēdējā mākslas diskusija ciklā „” Visi interesenti to varēs vērot tiešraidē www.diena.lv un www.esmaja.lv.


Šoreiz saruna risināsies par laikmetīgo mākslu pilsētvidē - par pieredzēto Eiropas un pasaules pilsētās, par esošo un vēlamo mūsu vidē. Diskusiju vadīs mākslas zinātniece un kuratore Helēna Demakova. Sarunā piedalīsies mākslas zinātnieki Jānis Borgs, Laima Slava un Eduards Kļaviņš, kā arī māksliniece Liene Mackus.


Diskusija vadītāja Helēna Demakova uzdod jautājumu - ko jaunu, atšķirīgu publiskajā telpā ievieš laikmetīgā māksla? Un atbild uz to, ka tieši to pašu, ko izstāžu zāles – domātprieku, kritisku attieksmi, paradoksus, metafiziku, vārdu spēles un daudz ko citu.


Viens no priekšnosacījumiem kvalitatīvai un ietilpīgai laikmetīgās mākslas klātesamībai ir sabiedrības un lēmumu pieņēmēju izglītotība. Tajā pašā laikā izglītības procesā galveno lomu spēlē laikmetīgās mākslas muzeji, kuri demonstrē mākslas procesa nepārtrauktību un likumsakarīgu attīstību. Bez šādas institūcijas neveidojas pilnvērtīga izpratne par mākslas izpausmēm un būtību.


Eiropas lielajās pilsētās ar izkoptām mākslas, kultūras un sabiedrības līdzdalības tradīcijām kā Berlīnē, Londonā, Vīnē jau gadiem darbojas publiskās mākslas programmas. Tajās izmanto ne tikai publiskos, bet arī korporatīvos līdzekļus, piemēram, Berlīnes Potsdamas laukumā redzami ar Daimler Benz atbalstu tapušie mākslas darbi. Arī Latvijā notikuši lieli publiskās mākslas projekti, bet tie pamazām izgaist no kolektīvās atmiņas, tāpēc diskusijā tiks meklēti risinājumi izejai no šādas situācijas.


Foto: Publicitātes foto

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas