Top izrāde par Olgas Rajeckas privāto dzīvi


21. novembrī galerijā – skatuvē "Degunradzis" (Rīgā, Cēsu ielā 20-1) notiks pirmizrāde iestudējumam "Olgas diena", kas veidots pēc Kārļa Anitena un Olgas Rajeckas romāna "Mana svētku diena" motīviem. Grāmatas dramatizējumu veidojis Kārlis Anitens, bet kamerizrādi režisē un uz skatuves darbosies abi grāmatas autori kā arī pianists Juris Kristons.Muzikālajā izrādē "Olgas diena" lietas ne tikai spēj runāt, bet kas būtiski – aprunāties. Varbūt tā ir vienīgā reize, lai izprastu gadiem klusēto un noklusēto, pateiktu nepateikto un ieraudzītu garām palaisto. Olga Rajecka izrādē vēlreiz izdzīvos notikumus, kas bijuši izšķiroši gan viņas karjerā, gan privātajā dzīvē.


Pārsteidzošs solās būt arī muzikālais materiāls – kopā ar labi zināmiem hitiem skatītāji dzirdēs dziesmas, ko Olga dziedājusi agrā jaunībā vai mājās esot vienatnē. "Piemēram, es vēl aizvien apsmejos atceroties, kā dziedāju "Bee Gees" hitu "Tragedy". "Nu ļaušu pasmieties arī skatītājiem," stāsta Olga Rajecka.


2012. gada pavasarī klajā nāca Olgas Rajeckas un viņas sena drauga – rakstnieka un dramaturga Kārļa Anitena romāns "Mana svētku diena", kas septiņas nedēļas atradās Latvijas pārdotāko grāmatu sarakstā. Netradicionālais piegājiens, ietērpjot Olgas biogrāfiju detektīvromānā, mudināja abus grāmatas autorus radīt dramaturģisku darbu skatuvei.


Pirmizrādei Rīgā sekos izrādes Latvijas pilsētās: 18. janvārī Skrīveru kultūras centrā, 20. janvārī Salaspils kultūras namā "Rīgava", 10. februārī Mārupes kultūras namā, 17. februārī Cēsīs, CATA kultūras namā, 9. martā Brocēnu kultūras centrā, 15. martā Iecavas kultūras namā, 23. martā Gaujienas tautas namā.


Biļetes jau pieejamas "Biļešu paradīzē" un www.bilesuparadize.lv, un pasākumu norises vietās.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas