Trīs Rīgas muzeji aicina pastaigā pa Muzeju šausmu taku


Trīs Rīgas muzeji piedāvā piektdien, 27.aprīlī, no plkst.18:00 līdz 21:00 izstaigāt Muzeju šausmu taku, apmeklējot Rakstniecības un mūzikas muzeju, Mencendorfa namu un Latvijas Universitātes vēstures muzeju. Akcija Muzeju šausmu taka norisinās jau trešo gadu, piedāvājot apmeklētājiem Valpurģu nakts gaidās gūt.

Rakstniecības un mūzikas muzejs. "Nav dzejnieks dvēsele vien, ir dzejnieks arī miesa," rakstījusi Aspazija. Rakstnieki apzināti un neapzināti vēsturei atstājuši ne tikai dzejas rindas un mākslas darbus, bet arī liecības no savas ķermeniskās dzīves. Muzeju vēsturē tās traktētas kā svētās atliekas jeb relikvijas, no kurām - ja mums būtu tāda iespēja - varētu klonēt kādu no dzejniekiem.

Tikai Valpurģu naktī unikāla iespēja redzēt to, par ko ikdienā literatūras pētnieki nerunā. Apvienojot dažādu literātu ķermeņa daļas - Miervalža Birzes ribu, Viļa Plūdona zelta zobu, Aspazijas matus, Gunāra Priedes kardiogrammu, Andra Ogriņa asinis un vēl - apskatei tiks izlikts dzejnieka klons un fotorobots.

Vēl apmeklētāji varēs uzzināt, kādā pantmērā ir salaista viņu veselība. Katrā cilvēkā mājo dzeja, dažiem tā nāk ārā, citiem - nē. Šajā vakarā ikviens saņems sava organisma dzejisko kardiogrammu.

Latvijas Universitātes vēstures muzejs. Neesi kādreiz laikā nodevis bibliotēkā grāmatas? Latvijas Universitātes vēstures muzejs piedāvās nokļūt divus gadsimtus senā pagātnē, kad par šādu aizmāršību ikviens tiktu ieslodzīts karcerī. Ikviens Muzeju šausmu takas apmeklētājs varēs iepazīties ar soda veidiem 19.gadsimta augstskolās, apmeklējot vēsturisko studentu karceri, kas atrodas Latvijas Universitātes bēniņos un jau vairāk nekā simts gadus glabā kāda skeleta smaidu.

Mencendorfa nams. Trīssimts gadu laikā Mencendorfa nams piedzīvojis visdažādākos likteņa līkločus. Mistikas apvītas ir nama sienas, logi, gleznas. Kad tuvojas Valpurģu nakts, pie atklātā pavarda uguns un vietējo "raganu" un mūku izvārītās brīnumdziras iespējams saklausīt pagātnes stāstus. Dažiem tie liekas šausminoši vai teiksmaini, bet citiem - pasakas un nieki. Varbūt kādam apmeklētājam palaimēsies sastapt Mencendorfa nama mistisko stāstu varoņus 17.gadsimta portretos ar galvaskausiem, noslēpumainā trepju telpā, bet varbūt - pagrabā.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas