Tuvojas Jāzepa Vītola 5. starptautiskais kordiriģentu konkurss



Ar mērķi stiprināt kordiriģēšanas tradīcijas Latvijā un pasaulē, oktobra mēneša izskaņā Rīgā norisināsies Jāzepa Vītola 5. starptautiskais kordiriģentu konkurss.

No 28. oktobra līdz 1. novembrim starptautiskajā konkursā spējās mērosies 21 jaunie kordiriģenti no 11 valstīm. Klausītāji tiek aicināti diriģentu sniegumu novērtēt divos koncertos ar labāko Latvijas koru piedalīšanos.

Šogad konkurss notiek jau piekto reizi un ir zīmīgs ar to, ka aprit 70 gadu, kopš dibināta JVLMA Kordiriģēšanas katedra. Šajā laika posmā katedra izskolojusi ievērojamu skaitu Latvijas kordiriģentu, tostarp virkni starptautiskā mēroga atzinību guvušu mākslinieku.

Latviju šogad konkursā pārstāvēs pieci jaunie kordiriģenti – Krista Audere, Jurģis Cābulis, Aivis Greters, Mārcis Imants un Rūdolfs Krēsliņš. Trīs diriģenti ieradīsies no Lietuvas un Krievijas, no Ukrainas un Vācijas konkursā piedalīsies divi dalībnieki. Ar viena diriģenta pārstāvniecību konkursā tiks nests arī Somijas, Serbijas, Baltkrievijas, Japānas, Dienvidkorejas un Venecuēlas vārds.

Jāzepa Vītola 5. starptautiskā kordiriģentu konkursa norisi būs iespējams klausīties divos koncertos. Piektdien, 31. oktobrī plkst. 19.00 JVLMA Lielajā zālē dalībnieki sacentīsies konkursa II kārtā, diriģējot Latvijas Radio kori un Rīgas kamerkori Ave Sol. Savukārt konkursa III kārta norisināsies sestdien, 1. novembrī, Latvijas Universitātes Lielajā aulā, kur koncerta pirmajā daļā četri finālisti diriģēs VAK Latvija, JVLMA jaukto kori un simfonisko orķestri. Koncerta otrā daļa būs veltīta Kordiriģēšanas katedras 70 gadu jubilejai un vakara gaitā būs iespējams baudīt izcilu kormūzikas programmu absolventu kora un Latvijas labāko kordiriģentu sniegumā.

Biļetes uz abiem koncertiem iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.

Plašāka informācija par konkursu: www.vitolakonkurss.lv

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas