Uzsākta biļešu tirdzniecība uz 17.Starptautiskā Baltijas Baleta festivāla izrādēmAr spilgtām izrādēm, pasaulē pazīstamu viesmākslinieku priekšnesumiem un vēl neredzētām dejas žanra izpausmēm no klasikas līdz avangardam Rīgā un Preiļos notiks jau 17.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls. Gadu gaitā festivāls ir kļuvis par burvīgu dejas žanra tradīciju un nozīmīgu starptautiska mēroga kultūras notikumu, kura ietvaros šogad no 27.aprīļa līdz 28.maijam notiks baleta un dejas izrādes, foto izstāde, īpaši kino filmu seansi un pat dejas šovs. Nupat ir uzsākta arī biļešu tirdzniecība uz visiem festivāla pasākumiem.

„Esmu priecīga par to, ka savā krāšņumā un daudzveidībā jau septiņpadsmito gadu Latvijā notiks Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, kas sniegs neiedomājamas dejas mākslas pārvērtības šķautnes, baleta izcilību parādi. Un tas aizraus skatītājus dejas kaislību virpulī”, saka festivāla direktore Lita Beiris.

Turpinot aizsākto tradīciju, festivāla atklāšanas koncerts 27.aprīlī notiks Rīgas dzelzceļa stacijā un būs pieejams ikvienam interesentam. Bet jau 30.aprīlī Latvijas Nacionālajā operā visi dejas mīļotāji ir aicināti uz festivāla intriģējošāko notikumu – Galā koncertu, kurā uzstāsies pasaules baleta zvaigznes no Nīderlandes, Filipīnām, Krievijas, Dienvidkorejas, Portugāles, Gruzijas, ASV, Lietuvas, Igaunijas un, protams, Latvijas.

Šī festivāla viens no sevišķiem pārsteigumiem būs Francijas „Beau geste” deju grupa ar Latvijā vēl neredzētu izrādi-šovu „Neparastais transports” (Transports exceptionnels) 8.maijā Rīgas Stacijas laukumā, kur darbojošās personas ir dejotājs un ekskavators. Savukārt, mākslinieciski spilgtākā Spānijas kompānija – Viktora Uljates balets (Victor Ullate Ballet) 14.maijā Latvijas Nacionālajā operā sniegs izrādi „Dejas māksla burvība” (El arte de la Danza), kurā tiek apvienotas dažādas klasiskā baleta akadēmiskās disciplīnas ar Spānijas skolas ugunīgo kaisli un Latīņu dejas juteklisko plastiku.

Festivāla ietvaros Rīdzenes ielā „Galerijā Centrs” būs apskatāma arī lieliskā Maskavas fotomākslinieka Igora Zaharkina personālizstāde „Baleta mākslas valdzinājums”, savukārt, kinoteātrī „Splendid Palace” ar Gētes institūta Rīgā atbalstu īpašā seansā 28.aprīlī tiks izrādīta Vima Vendersa (Wim Wenders, Vācija) dokumentālā filma „Pina”, kas stāsta par dejas mākslas leģendu Pīnu Baušu (Pina Bausch). 16.maijā Gētes institūtā Rīgā visi interesenti bez maksas varēs noskatīties arī Vācijas dokumentālo filmu "Dejas sapņi – jaunieši dejo Pīnas Baušas izrādi Kontakthof”.

Pirms diviem gadiem aizsākto dejas maratonu šogad turpinās spilgtākās Latvijas deju grupas koncertā „Dejas ritmi" 9.maijā VEF Kultūras pilī. Savukārt, Latvijas Nacionālais balets iepriecinās Preiļu novada iedzīvotājus ar izrādi „Tango plus”–„Marijas sapnis”–„Pas de Quatre” 24.maijā Preiļu novada Kultūras centrā.

Festivāla izskaņā 28.maijā Latvijas Nacionālajā operā pirmo reizi Baltijā, savas Eiropas tūres ietvaros viesosies Elvina Eilija (Alvin Ailey) viena no populārākajām ASV dejas kompānijām „Eilijs II” (Ailey II), kuras pamatsastāvā ir 12 dejotāji un kuri jau ar lieliem panākumiem pierādījuši sevi visā pasaulē.

Jau šobrīd ir uzsākta biļešu tirdzniecība uz visiem 17.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla pasākumiem. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī Latvijas Nacionālās operas kasēs un pasākumu norises vietās.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas