Zināmi pirmie šī gada Positivus festivāla mākslinieki

Friendly Fires, SBTRKT live, Ewert and the Two Dragons, Givers, Jamie N Commons, Lucy Rose, Vondelpark un Cashier No9 ir pirmie mākslinieki, kuri apstiprinājuši savu dalību Positivus Festivālā 2012 un uzstāsies uz abām lielākajām - TELE2 un NORDEA skatuvēm. Šogad festivāls notiks 20. un 21. jūlijā Salacgrīvā, un festivāla galvenie mākslinieki vēl tiks izziņoti.


Kā katru gadu, arī 2012. gadā festivāls piedzīvos dažādas izmaiņas un tiks papildināta ar dažādiem jauniem elementiem. Festivāla organizētāji ir ļoti priecīgi par ilglaicīgo sadarbību ar Nordea banku, kas nu kļuvis vēl ciešāka un festivāla otrā skatuve šogad sauksies „Nordea skatuve“. Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks saka: “Šis ir jau trešais gads, kad atbalstām Positivus festivālu ne tikai tāpēc, ka tas ir komerciāli veiksmīgs un sabiedrībā iemīļots pasākums, bet arī tāpēc, kas tas mums ļoti piestāv. Positivus ir lielākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā, un arī Nordea vīzija ir kļūt par vadošo banku Eiropā. To mēs varam panākt ar komandas darbu un pozitīvām emocijām. Ticu, ka Positivus festivāls būs vasaras karstākais notikums, kas ar pozitīvām emocijām vairos mūsu visu panākumus.”


Zināmākais no šobrīd nosauktajiem vārdiem ir Friendly Fires - grupa no Anglijas, kas jau ar savu pirmo albumu guva milzu publikas atzinību un tika nominēta vairākām Britu mūzikas un Merkurija balvām. Grupas supergrāvēji “Skeleton Boy”, “Jump In the Pool”, “Paris” un ”Kiss of Life” skan gandrīz ikkatrā radio, YouTube skatīti miljoniem reižu un izmantoti slavenās reklāmās. Pasaulē Friendly Fires fanu pulks aug arvien lielāks, jo viņu dzīvās uzstāšanās kļūst iespaidīgākas – no mazas klubu grupas viņi īsā laikā izauguši līdz festivālu galvenajiem māksliniekiem. Šī un pagājušā gada laikā viņi uzstājušies teju visos pasaules svarīgākajos festivālos.


Ar īpašu prieku šovasar atkal sagaidīsim igauņu nu jau supergrupu - Ewert And The Two Dragons. Šis pavasaris un vasara grupai būs īpaši piepildīts ar daudziem koncertiem Eiropā, kā arī uz pazīstamām indie skatuvēm Ņujorkā un Kanādā. Grupas otrā albuma “Good Man Down” pirmais singls ātri iekaroja visas Baltijas valstis un to šobrīd atskaņo vairāku valstu radiostacijas visā pasaulē (Vācijā, Brazīlijā, Francijā, Amerikā, Zviedrijā un citur).


Kā īpaši aktuāls šogad jāpiemin elektroniskās mūzikas projekts SBTRKT, ko kritiķi apzīmē kā post–dubstep, tomēr ir grūti to ierindot kādā noteiktā stila plauktā. Piesaukts kā pagājušā gada labākā sava žandra ieraksta autors un uzstājoties zem savas ierastās maskas Positivus festivālā (un daudzos lielos Eiropas festivālos šovasar), SBTRKT sniegs mums šī projekta dzīvo priekšnesumu.


Jamie N Commons ir viens no māksliniekiem, kurš iekļauts prestižajā BBC Sound of 2012 mūziķu sarakstā. 22 gadus vecā blūzmeņa mūzikā jaušams veclaicīgums un jauneklīgs ugunīgums vienlaikus.


Līdzīgi kā Jamie N Commons, arī Lucy Rose ir iekļauta dažādos 2012. gada perspektīvāko mūziķu sarakstos. Lucy Rose tika pamanīta Bombay Bicycle Club ierakstā, kur iedziedāja pavadvokālu.


Givers ir pagaidām vienīgā Positivus programmā esošā grupa no Amerikas. Viņu debijas albums “In Light” ar Latvijā jau pozitīvas indie mūzikas mīļotāju vidū labi zināmu dziesmu „Up Up Up“ priekšgalā lieliski atspoguļo viņu mūziku, kas ir pozitīva, pilna dzīvesprieka un jautrības. Viņus ir viegli salīdzināt ar Vampire Weekend, bet šajā grupā nesaklausīsiet tādu entuziasmu un prieku, kādu dzirdēsiet Givers koncertos.


Vondelpark ir pavisam jauna, triju jauniešu grupa, kuru mūziku ir pilnīgi neiespējami aprakstīt (no electro līdz indie rock). Iespējams, tādēļ, ka viņi ir soli priekšā citiem. Redzot viņu koncertus, rodas sajūta, ka nupat piedzīvots kas pavisam svaigs un ne ar ko nesalīdzināms.


Visbeidzot, Cashier No9 ir jauna grupa no Belfāstas, kura savu debijas albumu izdeva pagājušā gadā un paguva spēlēt vairākos Eiropas stilīgajos festivālos, tādos kā Wireless, Bestival, Electric Picnic un Oxegen. Mūzika ir pozitīvi strāvotas retro-popa melodijas ar aizraujošu izpildījumu, ko var salīdzināt ar The Byrds, Beach Boys, Stone Roses un The Flaming Lips. Viņu fanu vidū ir slavenais BBC radio dj’s Rob Da Bank.


Lielākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā – Positivus Festivāls 2012 šogad sesto reizi notiks 20. un 21. jūlijā Salacgrīvā. Biļetes uz festivālu nopērkamas tickets.positivusfestival.com, Biļešu Serviss kasēs, internetā un Nordea bankomātos visā Latvijā. Biļešu cena pagaidām netiek paaugstināta un ir Ls 29 par divu dienu biļeti bez telts vietas un Ls 32.50 par divu dienu biļeti ar telts vietu.


Avots: positivusfestival.com

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas