Valmieras Drāmas teātris gatavojas pirmizrādei

Valmieras teātrī gatavojas pimizrādei,šoreiz top spilgtākās Atmodas laika latviešu estrādes dziesmu koncertuzvedums „Tavas saknes tavā zemē”, ko iestudē jaunie, topošie režisori Reinis Suhanovs un Jānis Znotiņš,

Izrādei muzikālo materiālu sagatavojis teātra muzikālās daļas vadītājs, komponists Emīls Zilberts kopā ar dzīvās mūzikas ansambli „Astoņdesmitie”. Pirmizrāde paredzēta 16. decembrī.

Reiņa Suhanova un Jāņa Znotiņa veidotā koncertuzveduma ideja un režija tiek iedzīvināta mākslinieku veidotā scenogrāfijā, kas iet cauri laikiem no Atmodas brīža līdz mūsdienām.

Kā uzsver koncerta veidotāji, uzvedums top gadumijas noskaņās un atskatā uz bijušo – ne vien uz gadu, bet uz mūsu kopējo Latvijas laiku. 21 dziesma atbilst 21 neatkarības gadam, koncerta pamatā ir pagājušā gadsimta 80., 90. gadu latviešu populārākās estrādes dziesmas. Koncerta ieceri – kāzas, veidotāji salīdzina ar atjaunotās Latvijas neatkarības gadiem, kad kāzu svinīgumu un prieku pārņem otrās dienas svētku nogurums un sūrā ikdiena. Taču tas viss ir dabiska daļa no dzīves – gan svinīgums un asaras, gan kļūdas un maldīšanās.

Izmantotās mūzikas spektrs ir ļoti plašs. Būs gan tautā iemīļotas melodijas kā Ulda Marhilēviča un Ārijas Elksnes „Lūgums”, grupas Pērkons „Zaļā dziesma” vai Eolikas „Es neesmu Džeina Fonda”, gan tagad jau piemirsti darbi kā koncerta nosaukumā izmantotā dziesma „Tavas saknes tavā zemē”, gan arī sava laika pagrīdes jeb underground pārstāvju, piemēram, grupu NSRD (Nebijušu sajūtu restaurācijas darbnīca) un Inokentijs Mārpls skaņdarbi. „Dziesmu šovā dziedātāji nāk pie skatītājiem ar vokālo izpildījumu, dejām, priekšnesumu un katras dziesmas melodisko noskaņu,” skaidro režisors Reinis Suhanovs. „Dramatiskajā teātrī aktieris ielaiž dziesmu savā sirdī, sevī kaut ko izmainot un, sniedzot to tālāk skatītājiem, palīdz arī viņiem kaut ko sevī mainīt. Tas ir tāpat, kā spēlējot Hamleta monologu, aktieris sakārto savu iekšējo pasauli un palīdz skatītājiem saprast ko svarīgu pašiem par sevi. Aktieris parāda dziesmu jaunā kvalitātē, jo tā jau ir aktiera profesijas būtība, katru sniegumu izlaist caur savu dvēseli.”

Koncertā piedalās: Ieva Puķe, Inga Siliņa, Ilze Lieckalniņa, Kārlis Neimanis, Māris Bezmers, Mārtiņš Liepa, Ivo Martinsons, Mārtiņš Meiers, Tālivaldis Lasmanis.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas