Valmieras teātrī pirmizrāde Ērika Emanuēla Šmita lugai “Valoņas nakts”15. februārī Valmieras teātrī pirmizrāde Ērika Emanuēla Šmita lugai “Valoņas nakts”.

“Valoņas nakts” ir stāsts par pasaules slavenāko mīlētāju Donu Žuanu. Viņa rīcībā ir viena nakts, lai iepazītu to, ko viņš vēl nepazīst – mīlestību. Izrādi Valmieras teātrī iestudē Rolands Atkočūns (Lietuva), kurš daudziem skatītājiem jau pazīstams ar iestudējumiem Dailes teātrī.

Sena leģenda vēsta, ka iedabūt Donu Žuanu laulības ostā ir gandrīz neiespējami. Ja nu vienīgi, kad lieliem soļiem tuvojas vecums, savaldzināt sievietes kļūst arvien grūtāk, un sirdī ielavās bailes no vientulības. Šī stāsta centrā, kas risinās 18.gadsimta vidū – Dona Žuana piecas mīļākās, kuras uzaicinātas uz pili Normandijas nekurienē. Ikviena no viņām cer, ka kaislīgais mīlnieks apprecēs tieši viņu. Dona Žuana rīcībā ir viena nakts. Vai senā leģenda zaudēs savu burvju varu?

Ar šo lugu franču valodā rakstošais beļģu rakstnieks Ēriks Emanuēls Šmits (1960) debitēja dramaturģijā 1991. gadā, un tā ir viņa pirmā 29 gadu vecumā sarakstītā luga.

Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, tērpu māksliniece Ilze Vītoliņa, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, horeogrāfe Inga Raudinga.

Lomās: Imants Strads, Laura Atelsone, Eduards Johansons, Ance Kukule, Klinta Leja, Māra Mennika, Ilze Pukinska, Skaidrīte Putniņa, Uldis Sniķers, Elīna Vāne, Aigars Vilims.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas