Valmieras teātrī pirmizrāde stāstam par neredzīgiem jauniešiem “Liesmojošā tumsa”12. februārī pirmizrādi piedzīvos spāņu dramaturga Antonio Buero Valjeho luga "Liesmojošā tumsa". To Valmieras teātrī iestudē režisors Toms Treinis un līdzās pieredzējušajiem kolēģiem uz skatuves būs redzami teju visi Valmieras teātra jaunie aktieri.

Stāsts risinās internātā neredzīgiem jauniešiem, kuri ir akli kopš dzimšanas. Viņi dzīvo laimīgu un normālu dzīvi, pateicoties savu skolotāju – neredzīgā Pablo un redzīgās Pepitas – rūpēm, rodot komfortu viens otra sabiedrībā, draudzībā un mīlestībā. Šo trauslo harmoniju sāk apdraudēt internāta jaunpienācējs Ignasio, kurš ar savu nesaudzīgo un provokatīvo viedokli atsakās pieņemt internāta garīgo aklumu neredzēt sāpīgo īstenību, kuru bieži vien izvēlas neredzēt arī redzīgie. Internāta audzēkņi nepaliek parādā Ignasio ar atbildi.

Režisors Toms Treinis: „Šis darbs man ir ļoti tuvs un īpašs, jo Valjeho ir diezgan precīzi uzrakstījis cilvēka iekšējo pretrunu un cīņu ar tumsu sevī. Laikā, kad cilvēki sabiedrībā ir atsvešinājusies un mūsu iekšējās tolerances līmenis gandrīz ir pilnībā izzudis, ir vērtīgi uzdot jautājumus, kuri saistās ar patiesības un atklātības meklējumiem. Viens no man svarīgākajiem jautājumiem, veidojot šo izrādi ir, kam tad ir vajadzīga patiesība, ja tā ir tik ļoti sāpīga? Pasaule, kuru mēs iepazīstam izrādē, ir neērta, bet tajā pašā laikā mudina izlauzties no puspatiesībām, meliem un vieglprātības.”

Radošajā komandā arī scenogrāfs Kristaps Kramiņš, kostīmu māksliniece Marta Mielava, gaismu mākslinieks Gatis Priednieks - Melnacis un komponists Jūlijs Melngailis.

Lomās: Aksels Aizkalns, Ieva Estere Barkāne, Rūdis Bīviņš, Artis Jančevskis, Tālivaldis Lasmanis, Inese Ramute, Diāna Krista Stafecka, Krišjānis Strods, Aigars Vilims, Kārlis Dzintars Zahovskis vai Meinards Liepiņš.

Biļetes pieejamas Valmieras teātra un Biļešu paradīzes kasēs, kā arī www.vdt.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas