Valmieras teātris aicina uz „Muzeju nakti”

Sestdien, 19. maijā, no pulksten 19.00 līdz 1.00 Valmieras teātrī notiks „Muzeju nakts” pasākumi, kuru laikā varēs vērot īpaši sagatavotu performanci, apskatīt izstādes un iegādāties biļetes ar ievērojamām atlaidēm.

Režisors Viesturs Meikšāns un aktieri Elīna Vāne, Ilze Lieckalniņa, Rihards Jakovels, Māra Mennika, Sanita Pušpure, Ivo Martinsons, Oskars Morozovs, Kārlis Neimanis, Ģirts Rāviņš, Mārtiņš Liepa kopā ar teātra muzikālās daļas vadītāju Emīlu Zilbertu un Valmieras ģimnāzijas teātra klases skolēniem īpaši „Muzeju naktij” izveido performanci „”. Tas būs stāsts 20 minūšu garumā – kā noslēpumaini sola pats režisors: „20 mirkļi, 20 ainas, 20 vaibsti, 20 aktieri”. Performance ir īpatnējs mākslas veids: apzināti veidots, bet it kā nejaušs notikums, kurā reizēm tiek iesaistīti arī skatītāji. VDT aktieru piedāvātā performance „REM20” nakts laikā notiks sešas reizes – pulksten 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 24.00 un 1.00 naktī.

Pārējā laikā varēs apskatīt vairākas izstādes. Uz teātra „Laipas” skatāma fotomākslinieku Gunāra Bindes un Jura Kmina izstāde „Krodera teātris”. Tā radusies vairāku inscenētu fotosesiju rezultātā, režisoram speciāli iejūtoties atšķirīgos tēlos kopā ar sev nozīmīgiem aktieriem no dažādiem dzīves posmiem: valmieriešiem, liepājniekiem, rīdziniekiem. Izstāde tapusi, sagaidot režisora 90.jubileju, un to redzēt varēs vēl tikai maijā un jūnijā.

Turpat aplūkojama aktiera Jura Laviņa 70. dzimšanas dienai veltīta izstāde ar fotomirkļiem gan no mākslinieka bērnības, gan mācību laikiem Dailes teātra III studijā, gan darba dažādos Latvijas teātros.

Foajē tiks iekārtota scenogrāfijas maketu izstāde „Teātra skatuve”. Izrādes dekorāciju miniatūrā atveida darināšana ir

„Muzeju nakts” laikā no pulksten 19.00 līdz pusnaktij darbosies arī nakts kase, kur biļetes uz VDT izrādēm varēs iegādāties ar 50 procentu atlaidi.gan nozīmīgs radošā procesa posms, gan arī precīzs un smalks amatnieka veikums – tajā viss, kas vēlāk būs uz skatuves, atveidots mērogā 1:20. Skatuves maketi ļaus atcerēties reiz bijušus iestudējumus un spriest par scenogrāfu un režisoru radošās domas gaitu.

Valmieras teātris „Muzeju naktī” piedalās jau otru reizi. Pagājušajā gadā skatītājiem piedāvāja izrāžu rekvizītu un kostīmu izstādi, teātra režisoriem veltītu filmu skati un nelielu koncertu.

Visi „Muzeju nakts” pasākumi 19. maijā Valmieras teātrī būs aplūkojami bezmaksas.


Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas