Veidos raidījumu par latviešu dziesmusvētkiem ASV

Šī gada jūlijā, ASV pilsētā Milvoki, norisināsies jau 13. ASV mītošo latviešu dziesmu svētki, par kuru esamību daudzi latviešu kultūras baudītāji nemaz nezina.


Lai ļautu sabiedrībai uzzināt plašāk par šiem svētkiem, to saturisko kvalitāti un uzzinātu kā ASV mītošie latvieši kopj un saglabā savas tautas tradīciju, un kultūru, bezpeļņas biedrība "Kultūras Multimediji" sadarbojoties ar svētku organizatoriem "XIII. Latvian Song and Dance Festival" vēlas piedāvāt ikvienam sabiedrības loceklim šo unikālo iespēju - piedalīties un redzēt šos svētkus.


"Šī ir unikāla iespēja iegūt nekad iepriekš nedokumentētus kadrus, kā latvieši svešumā kopj un saudzē savas, ar tradīcijām bagātās, tautas kultūru. Šī ir unikāla iespēja tāpēc, ka iepriekš nedz televīzijā, nedz internetā, kas ir jauna mediju platforma, nav bijuši pieejami video materiāli par to kā norisinās šādi latviešu svētki ASV," skaidro biedrības pārstāvji.


Raidijuma veidotāji ir plānojuši, ka raidījums ne tikai ļaus skatītājiem redzēt svētku norisi, bet arī novērtēt to organizatoriskās un kvalitatīvās atšķirības ar Latvijā notiekošajiem dziesmu svētkiem, kas norisināsies jau 2013. gadā. Raidījuma sižetus bagātinās intervijas ar ASV dzīvojošajiem latviešiem, kas izstāstīs savus dzīvesstāstus un raisīs sabiedrībā diskusijas par ārpus Latvijas dzīvojošo latviešu spēju ilgtermiņā saglabāt tautas tradicionālo kultūru.


Raidījuma izveidē ir iesaistīta plaša jauniešu un pieredzējušu profesionāļu komanda, kas gatavi darboties projekta idejas vārdā. Raidījuma tapšanu idejiski atbalsta daudzas organizācijas un personas, taču ar idejisko atbalstu šim projektam ir par maz, tādēļ ikviens interesents, kas vēlētos redzēt šo projektu realizētu ir aicināts ziedot biedrībai "Kultūras Multimediji". Projekta realizācijai kopā nepieciešami 6584 lati, kas sevī iekļauj aviobiļetes, auto un viesnīcu filmēšanas grupai.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas