Valmieras teātris maijā ar divām izrādēm viesosies RīgāValmieras teātris ar divām šīs sezonas apmeklētākajām izrādēm – muzikālo piedzīvojumu bērniem un vecākiem “Smieklu sasaukšanās” un smalko franču komēdiju “Uz Akapulko, kundze!” - viesosies Dailes un Nacionālajā teātrī.

17. un 18. maijā Dailes teātra Lielajā zālē muzikāla izrāde bērniem un viņu vecākiem “Smieklu sasaukšanās” Ineses Mičules režijā. Izrādes pamatā ir mūziķa Renāra Kaupera dziesmas bērniem no albuma “Sasauc smieklus izklīdušus” ar Latvijā iemīļotās dzejnieces un rakstnieces Ineses Zanderes dzejoļiem. Kopdarbs, kas izdzēš robežu starp bērnu un pieaugušo pasauli, kur lielo un mazo smiekli saplūst vienā veselumā, lai bērni var sajusties lielāki un nopietnāki, bet pieaugušajiem atļauts būt arī maziem.

Piedzīvojumi spogulī un sapnī, apēstas konfektes, daudzstāvu nama kāpnes un Kreica kungs, Elzas gaidīšana, ejampanti, lecampanti, sedzampanti, redzampanti. Sarunas un prātošana – dziedot, lecot, spēlējot. To visu bērni un vecāki piedzīvos kopā ar rokgrupu „Kāposti ar desiņām”, kuras sastāvā aktieri Pauls Iklāvs, Ingus Kniploks, Mārtiņš Meiers, Inese Pudža, Klinta Reinholde, Uldis Sniķers, Baiba Valante un mūziķi Renārs Kaupers vai Goran Gora.

Savukārt 23. un 24. maijā Nacionālā teātra Lielajā zālē franču dramaturga Īva Žamiaka komēdija “Uz Akapulko, kundze!” ar Ievu Puķi un Imantu Stradu galvenajās lomās. Stāsts ir par Natu, kas 20 gadus ir laimīgi precējusies, viņai ir uzticams vīrs, viņa ir māte mīlošam pusaudzim, viņas māsa, kura dzīvo pie viņas, beidzot precēsies. No malas raugoties, ideāla ģimene. Pēkšņi vienu rītu Natai piezvana kāds noslēpumains svešinieks ar piedāvājumu doties uz Akapulko, un tas viņai liek paskatīties uz sevi un savu dzīvi no malas.

“Par to, ka katra teātra repertuārā jābūt arī komēdijai, šķiet, nebūtu jāstrīdas. Sava vieta tai bijusi jau antīkajā, Šekspīra un Moljēra teātrī. “Uz Akapulko, kundze!” ir viena no tām elegantajām un gudrajām franču komēdijām, kurās blakus asprātībai un labam humoram ieskanas arī pa smeldzīgi liriskai un pat dramatiskai notij. Gluži kā dzīvē, “kur prieks ar bēdām kopā savērts”,” tā izrādes režisors Edmunds Freibergs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas