Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” Lucernas festivālā atskaņos Sofijas Gubaiduļinas mūziku


Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” devies uz vienu no Eiropas nozīmīgākajiem kultūras notikumiem – Lucernas festivālu Šveicē, kur 19. augustā Lucernas koncertzālē piedalīsies Sofijas Gubaiduļinas opusu „Jāņa pasija” un „Lieldienas pēc Jāņa evaņģēlija” atskaņojumā.


Festivāla tēma šogad ir „Credo” – ticība. Sofijas Gubaiduļinas daiļradē šai tēmai ir īpaša nozīme.
Koncertā kopā ar kori „Latvija” muzicējas Centrālšveices Fihlarmonijas orķestris, solisti Raminta Vaicekauskaite, Mati Turi, Vītauts Juzopaitis, pie diriģenta pults – Andress Mustonens.


Lucernas festivāls tradicionāli pulcē izcilākās mūzikas zvaigznes un piedāvā īpašus mūzikas notikumus. Šogad vasaras festivāla viesu vidū tādas pasaules mūzikas zvaigznes kā Vīnes Filharmoniķi, Bernards Haitinks, Lorins Māzels, Minhenes Filharmoniķi, Birmingemas Simfoniskais orķestris un Andris Nelsons, Baiba Skride, Pjērs Bulēzs, Elīna Garanča, Daniels Barenboims un daudzi citi.


„Jāņa pasija” Latvijā, komponistes klātbūtnē izskanēja 2008. gadā, 11. Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā. Šo darbu Gubaiduļina radīja 2000. gadā pēc Baha akadēmijas pasūtījuma..


Plašāka informācija par festivālu un iespējām iegādāties biļetes uz koncertu šeit: http://www.lucernefestival.ch/en/festivals/festival_in_summer_2012/events/junge_philharmonie_zentralschweiz_latvija_mustonen/

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas