Dzintaru koncertzālē būs skatāms koncerts “Tautas deju pērles Jūrmalā”


Iemīļotas latviešu tautas un krāšņas cittautu dejas, jauni un vēl neredzēti deju uzvedumi būs skatāmi koncertā "Tautas deju pērles Jūrmalā", kas notiks 2. septembrī plkst. 16.00 Dzintaru koncertzālē. Koncertā piedalīsies Latvijas vadošie tautas deju kolektīvi "Teiksma", "Līgo", "Dancis", "Rotaļa" un "Liesma", kā arī deju kolektīvu jaunākā paaudze – bērnu deju kolektīvi "Dzintariņš", "Teiksmiņa", "Dzirkstelīte", "Zelta sietiņš" un TDA "Līgo" bērnu studija.


Koncerts "Tautas deju pērles Jūrmalā" jau kļuvis par tradīciju, kad vasaras izskaņā Dzintaru koncertzālē uz vasarīgu sadancošanos pulcējas Latvijas labākie tautas deju kolektīvus, sagādājot patiesu prieku un emocionālu gandarījumu gan pašiem dejotājiem, gan skatītājiem.


Koncertā pirmoreiz būs skatāms jauns dejas uzvedums "Še Tev, še Tev un Tev arī", kura idejas autors un horeogrāfs ir TDA "Rotaļa" mākslinieciskais vadītājs Gints Baumanis. Mūzikas apdaru autors ir Juris Vaivods un grupa "Auļi". Par jauno uzvedumu G. Baumanis saka: "Gadatirgus ir vieta, kur cilvēki satiekas, draudzējas, mīl, un, protams, arī ēd, dzer, iepērkas un pārdod. Gadatirgus nešķiro vecumu, tautības un raksturus. "Rotaļa" kopā ar "Zelta sietiņu" deju uzvedumā "Še Tev, še Tev un Tev arī" izdejos daudzas no šim norisēm”.


Savukārt fragmentus no pērnā gada nogalē tapušās Daces Micānes-Zālītes, Jāņa Purviņa, Dāvja Stalta un Ievas Tālbergas deju izrādes "Zalkša līgava" izdejos TDA "Līgo". Staltie dejotāji caur dejas rakstiem izstāstīs teiksmaino pasaku par Baltijas jūras valdnieku Zalkti un viņa izvēlēto līgavu, jaunu zvejnieka meiteni, dzimtas godu arhaiskās kāzu un kristību tradīcijās, cilvēku attiecību sarežģītību un skaistumu.


Spilgtus akcentus un sen neredzētas, krāšņas cittautu dejas koncerta rakstā ievīs TDA "Liesma" dejotāji, kas izdejos gan visiem zināmo grieķu sirtaki un ugunīgo ungāru čardašu, gan jestro krievu deju un citas. Bērnu ansamblis “Dzirkstelīte” cittautu deju bloku papildinās ar košajām čehu, vācu, holandiešu un lietuviešu dejām.


TDA "Teiksma" un bērnu deju ansamblis “Teiksmiņa” savās dejās stāstīs par jauniešu savstarpējām attiecībām. Skatītājus priecēs XVI Jaunrades deju konkursā godalgotās Jāņa Ērgļa horeogrāfijas "Vai domāji, vai cerēji" un "Kungi mani karā sūta", kas konkursā guva visaugstāko novērtējumu un citas dejas lielo un mazo dejotāju izpildījumā.


Savukārt TDA "Dancis" un bērnu deju ansamblis “Dzintariņš” skatītājus priecēs ar savām iemīļotākajām dejām, starp kurām būs gan Viļņa Birmbauma veidotā "Diždeja", kas pirmuzvedumu piedzīvoja jaundeju skatē Valmierā šī gada janvārī, gan Ulda Žagatas veidotās "Jautrās dzirnavas", kuras dejo jau vairākas mazo un lielo dejotāju paaudzes.


Koncerta biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā, Dzintaru koncertzālē, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas: no Ls 3,50 līdz Ls 5.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas