Valsts prezidents informēs sabiedrību par gaidāmajām kāzām ar Laimdotu StraujumuKā ziņo vairāki savstarpēji neatkarīgi, bet uzticami informācijas avoti, Valsts prezidents šodien varētu nākt klajā ar paziņojumu par savām kāzām.

Prezidents savu lēmumu informēt sabiedrību par savām kārtējām laulībām atklājis sarunā ar žurnālistiem Saeimas kuluāros. Viņš norādīja, ka šādu iespēju jau apsvēris krietnu brīdi. "Mēs ar Laimdotu esam pazīstami ilgus gadus, viņa vienmēr mani ir atbalstījusi, sapratusi un likusi tiekties būt par labāku cilvēku. Mūsu starpā valda lieliska saskaņa - abi esam lauku ļaudis, un mums tas viss sakrīt visdažādākās jomās, tādēļ mans solis nenāk pēkšņi un negaidīti. Ar prieku varu teikt, ka viņa manu bildinājumu ir pieņēmusi un teikusi "jā" vārdu," izteicies Bērziņš.

Valsts prezidents atzīmēja, ka gaidāmās kāzas būs arī kā labs piemērs cilvēkiem, uzsverot tradicionālo laulību nozīmīgumu, jo neesot svarīgi tas, cik kādam cilvēkam ir vīru vai sievu, galvenais, lai starp viņiem valda saskaņa, cieņa un abi ir spējīgi viens par otru parūpēties.

Bērziņa gaidāmo paziņojumu šodien Ministru kabineta sēdes starplaikā komentēja arī L.Straujuma, norādot: "Pašlaik, kad Latvijā ir sarežģīta ekonomiskā situācija un draudi no ārvalstīm, mana piekrišana gaidāmajām kāzām ir pilnīgi loģisks lēmums. Laulības mūs ar Andri satuvinās vēl vairāk, kas nozīmē, ka divas Latvijas amatpersonas, vienotas ciešām saitēm, spēs vēl pilnvērtīgāk parūpēties par Latvijas ekonomiku un daudz saskanīgāk pieņemt valstij nozīmīgus lēmumus."

Tiek paredzēts, ka abu valsts amatpersonu kāzas tiks svinētas kopā ar 4. maija svinībām, finansējot tās no ārkārtas budžeta līdzekļiem. Bērziņš norādīja, ka Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētki ir ļoti zīmīgs datums, tādēļ viņš ir pieņēmis lēmumu svarīgo notikumu svinēt tieši 4. maijā. Straujuma šādai idejai piekritusi, atbalstot domu, ka tik cienījamos svētkos laulības saitēm vienosies cilvēki, kuri ieņem lielu lomu Latvijas liktenī. Jāpiebilst, ka 4. maijs ir arī oficiāla valsts brīvdiena - tagad cilvēkiem šajā dienā būs par vēl vienu svarīgu un svinamu notikumu vairāk.

Bērziņu un Straujumu ar gaidāmajām kāzām ir paspējušas apsveikt arī vairākas augsti stāvošas amatpersonas gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Gaidāmais notikums ikvienā ir raisījis prieku.

"Viss, ko es jaunajam pārim varu novēlēt, ir neizsīkstoša laime, bezgalīga sapratne savā starpā, un vēl lielāks spars kopīgiem spēkiem vest Latviju pretī gaišākai nākotnei," laba vēlējumos abām amatpersonām dalījās Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Viņa par šādu Valsts prezidenta paziņojumu jutusies pārsteigta, tomēr uzņēmusi to ar sapratni.

Pašreizējā situācijā, kad Baltijas valstīm savu uzmanību ir pievērsusi arī Krievija, tās prezidents Vladimirs Putins nekavējās izteikt savu viedokli par negaidītajiem jaunumiem: "Andris Bērziņš ir cienījams un izlēmīgs vīrs, kuru var tikai paslavēt par viņa drosmi publiski veikt šādu soli. Pēc šiem jaunumiem labprāt viņu uzaicinātu uz medībām vai pirti, jo jūtu, ka esam līdzīgi domājoši ļaudis, kuriem būtu ko pārrunāt."

Ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš arī vēlās jaunajam pārim izteikt savus novēlējumus un sveikt ar gaidāmo lielo notikumu, aicināts rakstīt Ministru Kabinetam uz e-pastu: vk@mk.gov.lv vai Valsts prezidenta kancelejai uz e-pastu: info@president.lv

Rūgts!

01.04.2015.

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas