Varis Vētra koncertēs Rīgā


Sestdien, 18.maijā un otrdien, 21. maijā 19:00 Rīgas Kongresu nama, Jaunajā zālē ar koncertprogrammu „” uzstāsies aktieris, režisors, dziesmu autors un izpildītājs Varis Vētra, prezentējot savu jauno dziesmu albumu. Koncerts notiks Vara Vētras albuma „Viena mirkļa dēļ...” Latvijas prezentācijas tūres ietvaros.


Koncertā skanēs jaunā albuma skaņdarbi, kā arī Latvijas radio stacijās plaši izskanējušās un tautā iemīļotākās dziesmas no pirmā albuma „Pārdodu vēju un zirgu vēl klāt” – „Māmiņai”, „Tu esi skaista visos niekos, sīkumos” un citas.


Albums „Viena mirkļa dēļ…” ir otrais Vara Vētras dziesmu apkopojums, kura mūziku un tekstus radījis pats V. Vētra. Katrai no dziesmām, kuras mākslinieks salīdzina ar dzīvām, emocionālām būtnēm, ir savs īpašais stāsts. Par dziesmu tapšanu Varis Vētra stāsta: „Dziesmas nāk visos apstākļos. Uz ielas, sabiedrībā, klusumā. Vārdi nāk tikai klusumā. Priecīgas nāk priecīgi, skumjās laužas ārā citādi. Man ir tāda sajūta, ka man to stāsta. Es izmantoju savu pieredzi, lai vārdus ievietotu situācijā, bet to, ka vārdi nav manis izgudroti, es apzinos.”


Dziesmu rakstīšanu mākslinieks uzsāka 2003. gadā, kad ierosmi šim darbam guva piedaloties mūzikas un mākslas festivāla „BILDES” radošajā nometnē. Pirmais dziesmu albums „Pārdodu vēju un zirgu vēl klāt” tika izdots 2010.gadā.


Leģendārās latviešu rokgrupas „Jumprava” līderis Aigars Grāvers uzskata, ka, lai pilnvērtīgi izbaudītu Vara Vētras mūziku, to nepieciešams dzirdēt klātienē. Viņaprāt, dziesminieka personības pozitīvā savdabība apbur: „Tas, kā viņš dzied, skatās, runā savus dzejoļus – tas uzrunā un liek justies labi. Jūtu, ka no viņa nāk patiesa radošā enerģija, kas iedvesmo un spēcina arī klausītājus.” Vienlaikus A. Grāvers uzsver, ka V. Vētra dzied par savas dzīves pieredzi, kas mūzikai piešķir īpašu vērtību. „Ja šo mūziku vajadzētu klasificēt kā žanru, tā nosaukums būtu – „Varis Vētra”. Viņš ir nedalāms no savas mūzikas un mūzika – no viņa personības!”


Savukārt albuma dizaina mākslinieks Guntars Ošenieks atklāj, ka „albuma noformējuma pamatā ir Vara veidots mākslas darbs, radīts festivāla „BILDES” vasaras nometnē, dizaina veidošanas procesā man bija unikāla iespēja izbaudīt šī cilvēka radošo daudzpusību. Zemapziņā tas jau projekta sākumā deva ļoti skaidrus intuitīvus risinājumus,” pauž G. Ošenieks. Viņš V. Vētru raksturo kā dvēselisku cilvēku, un tas atspoguļojas arī viņa mūzikā: „Jaunais albums ir garīgi skaists un dziļš muzikāls darbs, kur ļoti liela uzmanība pievērsta izsmalcinātām audiālām niansēm.”


Albuma „Viena mirkļa dēļ…” ierakstā piedalījies arī ģitārists Aivars Hermanis, džeza mūziķis multiinstrumentālis Raimonds Macats, sitaminstrumentālists Vilnis Krieviņš un basists Andris Grunte.


Vara Vētras koncerti izskanēs arī: Ozolnieku tautas namā, 26. aprīlī; Ventspils kultūras centrā, 28. aprīlī; Jēkabpils tautas namā, 8. maijā; Gulbenes kultūras centrā, 16. maijā; Rojas kultūras centrā, 17. maijā un citur.


Vara Vētras jaunais albums „Viena mirkļa dēļ...” jau ir nopērkams Latvijas Pasta nodaļās, mūzikas veikalos, kā arī koncertu norises vietās.


Biļetes uz koncertiem iespējams iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas