Vecrīgā notiks Amatu ielas svētki


Sestdien, 19. maijā, no plkst. 14.00 līdz 18.00 Vecrīgā notiks Amatu ielas svētki "Hanzas savienība – dārgumu glabātuve". Svētku laikā Rīgas iedzīvotāji un viesi varēs iepazīt dažādus amatniekus un tirgotājus ne tikai no Rīgas, bet arī citām Latvijas Hanzas pilsētām.


Koncertuzvedumā uz skatuves uzstāsies vokālie, instrumentālie, deju un teātra kolektīvi no Rīgas, Valmieras, Cēsīm, Limbažiem un Straupes.


Visā Amatu ielas garumā savas amata prasmes un izstrādājumus demonstrēs.


Būs iespējams vērot, kā notiek kaņepju grūšana piestā un pašiem izmēģināt roku amata prasmēs, kā arī iegādāties amatnieku un ražotāju produkciju, gidu pavadībā doties ekskursijā "Mazās ģildes" vēsturiskajās telpās un iepazīt svētkos pārstāvētās pilsētas to tūrisma informācijas stendos.


Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā ģilde" tradīcija maijā Rīgas iedzīvotājiem un viesiem dāvināt Amatu ielas svētkus šogad tiek turpināta Hanzas savienības zīmē, jo 19. maijs ir Starptautiskā Hanzas diena, kas tiek aktīvi atzīmēta ne tikai Rīgā ar Amatu ielas svētkiem, bet arī citās Jauno laiku Hanzas savienības pilsētās.


Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas