Muzeju naktī varēs aplūkot Valsts prezidenta darba telpasSestdien, 19. maijā, Muzeju nakts pasākumu ietvaros, sākot no plkst. 19.00 līdz "rīta gaismai" ikvienam interesentam būs vienreizēja iespēja, pēdējo reizi pirms Rīgas pils rekonstrukcijas, aplūkot Valsts prezidenta darba telpas, kas ved uz Valsts prezidenta kabinetu – Zaļo salonu, Sarkano salonu, Zilo salonu, ceturto telpu, t.s., Erkera istabu, kā arī ielūkoties Valsts prezidenta kabinetā, informēja Latvijas Valsts prezidenta kancelejā.

Tālāk apmeklētāju ceļš vedīs uz Zelta zāli, Ģerboņu zāli, Zilo foajē. Būs iespēja ielūkoties arī Baltajā zālē, kas jau vairākus gadus slēgta sliktā tehniskā stāvokļa dēļ, kā arī iepazīties ar Latvijas valsts apbalvojumiem, izstaigāt naksnīgo pils dārzu, uzklausīt Rīgas pils darbinieku stāstus par Rīgas pili un uzdot sev interesējošus jautājumus. Zilajā foajē būs skatāms video stāsts par visām Rīgas pils zālēm, kas jau vairākus gadus kritiskā stāvokļa dēļ netiek izmantotas Valsts prezidenta darbības nodrošināšanai.

Vakara gaitā Rīgas pils zālēs uzstāsies Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas audzēkņi, kamerkoris "Tonika", koklētāju ansamblis "Austriņa", savukārt akordeonu spēlēs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas students Antons Gračkovs.

Ieeja Rīgas pilī būs pa galvenajiem pils vārtiem. Personas alkohola reibumā, ar dzīvniekiem netiks ielaistas. Būs atļauts filmēt un fotografēt.

Foto: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas