Vecrīgā notiks bezmaksas džeza koncerts26. jūlijā Vecrīgā notiks jubilejas World Jazz Festival atklāšana. Džeza mūzikas festivāls sāksies ar bezmaksas koncertu Reformācijas laukumā pretī Pētera baznīcai.

Zem klajas debess pašā Rīgas sirdī, Reformācijas laukumā ceturtdien plkst. 15.00 sāksies koncerts, kas tiks atklāts ar tradicionālo džezmeņu gājienu cauri Vecrīgai, kuru vadīs populārs saksafonists Igors Butmans ar Maskavas džeza orķestri un citiem festivāla māksliniekiem. Uz skatuves uzstāsies vietēja grupa "Big Al & The Jokers”, igauņu kolektīvs "Trump Conception" un ansamblis "Ural`s Dixieland".

Grupa “Big Al & The Jokers” dibināta 2013.gada 8.aprīlī populārās Rīgas grupas „Keksi” transformācijas rezultātā. Kolektīva sastāvā ietilpst Latvijā un Lietuvā pazīstami mūziķi. Pēdējo gadu laikā grupa ir uzstājusies kopīgos koncertos ar daudzām pasaules zvaigznēm – Smokie, Nazareth, Мacy Grey, Scorpions, Boney M, utt. Grupas pēdējie projekti ar Andy Bridge, Lindu Leen, Intaru Busuli, Ievu Kerēvicu, Tatjanu Guļajevu ir ļoti pieprasīti Eiropas muzikālajā tirgū.

Pirmo reizi Vecrīgā muzicēs orķestris «Trump Conception» no Igaunijas, kas izpilda grupas līdera, komponista un basa spēles meistara Janno Trumpa kompozīcijas. 2016.gadā klajā nāca viņu debijas albums «One», kas guva augstu novērtējumu vietējās mūzikas žurnālistikas aprindās un tika izvēlēts par mēneša albumu radiostacijā «Radio Tallinn».

Trumps savas karjeras laikā ir piedalījies vairāku disku ierakstos un koncertējis kopā ar daudziem Igaunijas labākajiem džeza un popmūziķiem. 2015.gadā viņš nolēma dibināt savu ansambli, lai izpildītu paša radītās kompozīcijas. Orķestrī muzicē 10 dalībnieki, kas ir vieni no pazītākajiem un veiksmīgākajiem Igaunijas džeza mūzikas māksliniekiem.

Viens no labākiem Krievijas džeza sastāviem — ansamblis "Ural`s Dixieland", kas bija dibināts 1969. gadā un šodien saglaba savas džeza tradīcijas un stīlu. Profesionāļi un eksperti atzīme «autentisko» jaunorleānas skanējumu, atzīmējot agro džeza stīlu. Visi spēlē ka diksilendu, tāpāt arī meinstrimu, bibopu, džeza roku un smooth džezu.

Atgadinam, kā no 26. līdz 28. jūlijam Rīgā norisināsies piektais jubilejas “World Jazz Festival”, kur uzstāsies tādi mākslinieki, kā komponists Mišels Legrāns, saksofoniste Kendija Dalfere, dziedātājs Tonis Momrels, vokaliste Anna Marija Jopeka, mūziķis Oļegs Akkuratovs, saksofonists Oļegs Butmans un daudzi citi mūzīķi. Biļetes uz pasākumu var iegadāties visās Biļešu Serviss kasēs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas