Vēstnieks Kārlis Eihenbaums Tallinā atklāj Ģederta Eliasa darbu izstādi

Vēstnieks Kārlis Eihenbaums 26.aprīlī atklāja ar vēstniecības līdzdalību organizēto un atbalstīto latviešu vecmeistara Ģederta Eliasa darbu izstādi „Krāsas burvība”. No Latvijas šo projektu koordinēja Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs, nozīmīgu ieguldījumu projekta realizācijā sniedza arī Jelgavas Dome.


Izstādes atklāšanas uzrunā vēstnieks uzsvēra Latvijas un Igaunijas kultūras iestāžu sadarbības lielo nozīmi, kas dod plašāku iespēju iepazīt vienam otru dziļāk un nav taisnība, ka automātiski mēs jau zinām visu par saviem kaimiņiem. Pārsteidzošs un kaut kas jauns, nezināms ir arī starp kaimiņiem, pat tik cieši gadsimtiem saistītiem kā Igaunija un Latvija, kā igauņi un latvieši. Ģeogrāfiskais tuvums veicina šo procesu, taču ar to vien ir par maz – nepieciešams arī redzējums, labā griba un bieži vien - praktiskā rīcība, ko Latvijas vēstniecība Tallinā pēdējos gadus veic īpaši aktīvi.


Latviešu krāsu meistara Ģ. Eliasa (1887-1975) darbi Igaunijā pēc kara tiek izrādīti pirmo reizi. Talliniešiem un tās viesiem dota iespēja iepazīties ar viņa agrīnā perioda veikumu. Tas atspoguļo gan mākslinieka mācekļa gados Briseles un Parīzes mākslas iestādēs iegūto prasmi un iespaidus, gan viņa savdabību un talantu. Tallinas mākslas galerijā „US Art Gallery” eksponētas vairāk nekā piecdesmit ģeniālā mākslinieka gleznas.


Izstāde jau guvusi plašu atspoguļojumu Igaunijas medijos.


Ekspozīcijas atklāšana notiek Latvijas vēstniecības un „Citadele banka” sadarbībā.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas