Vides filmu studijas filma “Ramins” saņem festivāla “Zagrebdox” žūrijas speciālbalvu

Pagājušajā nedēļā Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā notikušajāa Starptautiskajā Dokumentālo filmu festivālā Zagrebdox, žūrijas speciālbalvu ieguvusi 2011.gadā tapusī Latvijas, Gruzijas un Lietuvas kopražojuma filma "Ramins."


Filmas galvenais varonis ir leģendārais gruzīnu brīvās cīņas veterāns Ramins Lomsadze, kurš reiz pieveica septiņus pretiniekus 55 sekundēs. Patlaban Raminam ir 75 gadi, un viņš ir nobriedis cīņai ar savu pēdējo un visgrūtāk pieveicamo pretinieku - Vientulību. Viņš dodas ceļojumā cauri Gruzijai uz attālu kalnu ciematu cerībā atrast meiteni, kuru viņš iemīlēja un pazaudēja pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem.Filmas režisors ir Audrius Stonys, bet to producējusi Vides filmu studija.


Dalība un panākumi Zagrebdox festivālā turpina filmas Ramins veiksmīgo ceļu starptautisko festivālu apritē.


Jau ziņots,ka paralēli oficiālajai programmai festivālā demonstrēja īpašu Baltijas valstu filmu retrospekciju, kurā tika rādītas Latvijas filmas: Jumta likums (rež. Māris Maskalāns, Andis Mizišs), Leiputrija (rež. Laila Pakalniņa), Romeo un Džuljeta (rež. Viesturs Kairišs)un Valkyrie Limited (rež. Dāvis Sīmanis).


Avots: nra.lv

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas