Vidzemes koncertzālē „Cēsis” izskanēs Aurēlijas Šimkus klavierdarba pirmatskaņojums



Sestdien, 21.februārī, plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” uzstāsies jaunā, bet Eiropā jau atzinību guvusī latviešu pianiste Aurēlija Šimkus. Mākslinieces solo koncertā skanēs Ilonas Breģes un Albana Berga klaviersonātes, Aleksandra Skrjabina etīdes, kā arī Johana Sebastiāna Baha “Kapričo mīļotā brāļa aizbraukšanai” un Ferručo Buzoni “Variācija par Šopēna prelūdijas dominorā tēmu”. Pirmatskaņojumu Latvijā piedzīvos Aurēlijas Šimkus “Three Summer Days Of The Fourteenth Year”.

Jaunās pianistes starptautiskā karjera beidzamo gadu laikā vēršas plašumā. 2013.gadā Aurēlija ieguva III vietu 11.starptautiskajā KlavierOlymp pianistu konkursā, un klajā nāca mākslinieces pirmais albums Scherzo, kurā skan Bēthovena, Lista un Šūmaņa mūzika. 2014.gadā viņa uzstājās Interlākenes (Šveicē) un Kisingenaes (Vācija) festivālos, kā arī kļuva par Dortmundes Mocarta biedrības stipendiāti, un tas ļāva Aurēlijai kopā ar slaveno Anglijas kamerorķestri Stefānijas Gonlijas vadībā muzicēt Dortmundes Konzerthaus Mocarta mūzikas rīta koncertu ciklā (Mozart Matineen).

“Šī būs ļoti īpaša programma, kuru dzirdēt varēs tikai Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Spēlēšu tādu mūziku, kas man izdodas visdabiskāk: Albana Berga pirmo opusu - Sonāti klavierēm. A.Bergu jūtu radniecīgu manai domāšanai, līdzīgi kā Aleksandru Skrjabinu, arī viņa mūzika skanēs koncertā, proti, viņa vēlīnais opuss Trīs Etīdes op.56. Vēl bez 20.gs. mūzikas skanēs arī Bahs, kurš bijis lielisks improvizators, lielākā daļa no viņa darbiem ir radušies tieši no improvizācijām, līdz ar to, arī viņa domāšana man ir īpaši tuva un radniecīga. Atskaņošu arī savu kompozīciju ‘’Three Summer Days Of The Fourteenth Year’’ jeb ‘’Trīs Četrpadsmitā Gada Vasaras Dienas’’. Koncerta noslēgumā atskaņošu itāļu komponista Feručo Buzoni Variācijas par Šopēna prelūdijas tēmu, kas ir īsts koncerta noslēguma skaņdarbs, spožs, krāšņs, bet tomēr saturīgs,” stāsta Aurēlija Šimkus.

Aurēlija Šimkus sāka apgūt klavierspēli četru gadu vecumā. Pirmo solo koncertu pianiste sniedza 11 gadu vecumā Kauņas Starptautiskajā kamermūzikas festivālā. Pirmo solo koncertu Rīgā pianiste piedzīvoja 2013.gada aprīlī, Lielajā ģildē. Neilgi pirms tam viņa ar solo koncertu uzstājās Herdekē (Dortmundē). Aurēlija Šimkus ir kļuvusi par ievērojamās Vācijas koncertaģentūras Beckerkonzert pārstāvēto māklsinieci.

Biļetes var iegādāties Koncertzāles kasē darba dienās no 12:00 – 18:00, sestdienās un svētdienās no 12:00 – 16:00, tālrunis biļešu rezervācijai 64119922, kā arī “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas