Viestura Kairiša spēlfilmai “Pilsēta pie upes” – starptautiskā pirmizrāde TallināZiemeļeiropā lielākais A klases festivāls “Melnās Naktis / Black Nights / PÖFF” izziņojis pilnu konkursa programmu, un šajā izlasē iekļauta arī Latvijas režisora Viestura Kairiša spēlfilma “Pilsēta pie upes”, kas starptautisko pirmizrādi piedzīvos Latvijas dzimšanas dienā – 18. novembrī.

Tallinas kinofestivāls, kas šogad norisināsies jau 24. reizi, preses konferencē nosaucis vēl 17 filmas, kas pievienojas astoņām jau septembrī izziņotajām, un tagad ir zināma pilnībā visa starptautiskā konkursa programma (jau ziņots, ka šogad tajā ir pat divas Latvijas filmas – arī Lailas Pakalniņas jaunākā spēlfilma Spogulī). Viestura Kairiša spēlfilma Pilsēta pie upes starptautiski tiek izrādīta ar nosaukumu The Sign Painter.

Festivāla direktore Tīna Lokk komentē: „Ir brīnišķīga sajūta izziņot tik plašu konkursa programmu, tik daudzveidīgu ģeogrāfiskā, stilistiskā un kultūras kontekstu ziņā. Mēs patiešām dzīvojam dīvainā laikā, kas nemitīgi mainās un uzkrauj papildu stresu ikvienam kinoindustrijā strādājošajam. No sirds jūtam līdzi visiem kolēģiem, kas šogad bijuši spiesti pārcelt vai atcelt savus festivālus, un esam priecīgi, ka tomēr varam nodrošināt kinoveidotājiem platformu, kur parādīt skatītājiem savus jaunākos darbus.”

Tallinas kinofestivāls Melnās Naktis jau iepriekš ziņoja par šī gada norises formātu, kas tiks pielāgots aktuālajai situācijai, bet ir paredzēti arī klātienes notikumi, tai skaitā filmu pirmizrādes. Pilna Tallinas festivāla programma tiks izziņota 6. novembrī, Baltijas konkursa skate – 27. oktobrī.

Producents Guntis Trekteris atzīst: „Filmas Pilsēta pie upes iekļaušana Tallinas kinofestivāla konkursa skatē ir brīnišķīga ziņa šajā laikā, kad vairums starptautisko filmu festivālu tiek atcelti vai pārcelti uz nenoteiktu laiku. Filmas izrādīšana prestižā A klases festivālā piesaista industrijas interesi un ļoti palīdz tās tālākai izplatīšanai citās valstīs. Un, pats galvenais, tā ir lieliska iespēja ar mūsu filmu izstāstīt starptautiskai auditorijai vēl vienu svarīgu Latvijas stāstu”.

Režisora Viestura Kairiša spēlfilma Pilsēta pie upes, kas uzņemta studijā Ego Media, nacionālo pirmizrādi piedzīvoja šāgada 17. janvārī un līdz šim joprojām ir kinoteātros visvairāk apmeklētā filma 2020. gada repertuārā – vairāk nekā 67 000 skatītāju.

Filma izpelnījusies 15 nominācijas šāgada Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas