Vladimira Leščova un Lupatiņu animācijas īsfilmas Mājas kinoLatvija jau vairākus gadus ir izpelnījusies starptautisku uzmanību kā “animācijas lielvalsts”, pateicoties talantīgiem māksliniekiem un augstvērtīgiem darbiem, ko laika gaitā iepazinusi visa pasaule, tāpēc novembra izlasē Kino Bizes Mājas kino piedāvājam animācijas izlasi divās daļās – Vladimira Leščova filmas pieaugušajiem un animācijas studijas “Atom Art” veidotās “Lupatiņu” īssēriju filmas bērniem.

Animācijas režisors Vladimirs Leščovs, būdams autorkino ceļa gājējs un universālu tēmu risinātājs, ir viens no tiem režisoriem, kura cienītāju loks pasaulē pārsniedz vietējo skatītāju loku, jau ar savām pirmajām filmām gūstot starptautisku ievērību un saņemot balvas festivālos. Kā atzīst Vladimirs Leščovs, balvu ir tik daudz, ka stāv sakrautas pagrabā kastēs. Režisoram filmu veidošana ir pamatnodarbošanās un visa dzīve. Filmas lielākoties veido vienpersoniski – raksta scenāriju, zīmē tēlus, kadru plānu, rada pamata animāciju un pat krāso zīmējumus. Tas ir ļoti laikietilpīgs un pamatīgs darbs – tā ir mākslinieka dzīve, meditācija un posts.

Filmas tiek veidotas klasiskās zīmētās animācijas tehnikā, bet krāsotas visdažādākajos veidos – pigmentiem tiek izmantoti akvareļi un reizēm pat eksperimentēts ar kafiju un tēju, neizpaliekot arī digitālajām iestrādēm. Viņa animācijas īsfilmas izstaro atpazīstamu siltumu un īpašu mīlestību pret detaļām, veidojot simboliskas stāstījuma līnijas. Īsais animāciju formāts nav šķērslis režisoram radīt unikālu pārsteiguma pilnu stāsta pasauli, kuras varoņi ir vienlaikus ļoti atpazīstami, bet arī neierasti īpaši un iespējami tikai Leščova darbos.

Animācijas studijas “Atom Art” dibinātāja un režisora Edmunda Jansona veidotās “Lupatiņu” filmu sērijas piemērotas mazākajiem skatītājiem. Tās tapušas ar dzejnieci un bērnu grāmatu izdevniecību “Liels un mazs” dibinātāju Inesi Zanderi. “Lupatiņi” vēstī par četriem auduma bērniņiem – Zeķīti, Cimdiņu, Lakatiņu un Spilventiņu. Draugi dzīvo skaistā audumu mājiņā un iepazīst pasauli. Lupatiņi, kuru balsis ierunājuši bērni, dzīvo skaistā auduma mājiņā un spēlēs iepazīst pasauli. Spēlēties viņiem sanāk ļoti labi, bet daudz kas cits viņiem vēl jāmācās – kā uzvesties pie galda, kā skaitīt, kā iet vannā. Kopā tiek piedāvātas deviņas īssēriju filmas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas