Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” apskatāma izstāde “Supervaronis”Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" no 15. novembra līdz 8. decembrim apskatāma izstāde "Supervaronis". Līdz šim, galvenokārt, esam dzīvojuši “importētu” supervaroņu laikā, tādēļ izstāde ir vēstījums sabiedrībai un nākamajām paaudzēm par šī laika, dzimtas, valsts “supervaroņiem”.

Turpinot supervaroņa Augusta Dombrovska misiju veidot latvisko pašapziņu un attīstīt Vecmīlgrāvja kultūras telpu, autori aicināti veidot darbus no sava skatu punkta vai dot iespēju supervaroņus saskatīt ar kāda cita acīm, laužot stereotipus un pieņēmumus par supervaroni. Atrast un parādīt Latvijas supervaroni. Meklēt to laukos, mežos, pilsētā un cituviet vidē mums apkārt.

Izstādes mērķis ir uzsvērt, ka mūsdienu supervaroņu spēka avots ir un paliek viņu ciešā saistība ar senču tradīcijām, iedvesmošanās no spēka zīmēm, ornamentiem, tautas mūzikas un tēliem, tāpēc ir īpašs pagodinājums, ka izstādē ar saviem darbiem piedalās tādi latviešu tautas tradīciju kopēji, kā Valdis Celms (vairāku grāmatu par Latvijas ornamentiem autors, šī gada RIBOCAs vadošais mākslinieks, Purvīša balvas nominants), Gunta Celma (māksliniece, dizainere, grāmatas “Mans mīļais Čiekurkalns” autore), Ināra Liepa (vēsturisku ekspozīciju scenogrāfe un autore, kultūras mantojuma saglabāšanas entuziaste, leļļu muzeja dibinātāja un vadītāja, Starptautiskā leļļu mākslas festivāla rīkotāja).

Izstādē apskatāmi šādu mākslinieki darbi: Dace Blūma, Anda Sproģe, Aija Bāliņa, Ināra Liepa, Visvaldis Asaris, Kristiāna Kazarjana, Inese Līne, Varis Dzērve, Arta Ozola – Jaunarāja, Iveta Šmita, Valdis Celms, Gunta Celma, Jānis Vaivods, Karine Paronyanc, Baiba Ābelīte, Sandra Sarmule, Arvīds Endziņš, Estere Lili Lepse.

Izstādi organizē Ziemeļrīgas kultūras apvienība sadarbībā ar Latvijas Dizaineru savienību.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas