X-Faktora uzvarētājs Gruzdiņš ar grupu “Refleksija” ieraksta Freimaņa dziesmu!Atsaucoties “Mārtiņa Freimaņa fonda” aicinājumam ierakstīt sev tīkamu Mārtiņa Freimaņa dziesmu savā interpretācijā, atsaucās arī pirmā Latvijas X-Faktora uzvarētājs Arturs Gruzdiņš ar savu grupu “Refleksija”, un šodien nododam jūsu vērtējumam, iespējams, visradikālāko no šī projekta versijām.

Rokgrupa “Refleksija” izvēlējās vienu no romantiskajām Freimaņa dziesmām “Bet maijpuķītēm jāpaliek” un to pamatīgi pārveidoja, piešķirot tai metālmūzikas elementus un enerģiju! No visām līdz šim publicētajām dziesmām, šī iespējams ir visskaļākā. Ierakstīta Kārļa Šteinmaņa studijā “KS Records”.

Arturs Gruzdiņš: “Freimanis bija unikāls savā manierē komponēt dziesmas un tas pacēla to latiņu jo augstāk. Izvēlēties dziesmu nebija tas vienkāršākais uzdevums, bet, kad atradām to īsto, tad pārējais - skaņa, noskaņa un viss ko varat dzirdēt, atnāca pats no sevis, it kā šī dziesma būtu mūs gaidījusi, it kā pats Freimanis no augšas mums palīdzētu salikt visu pa plauktiņiem. Ieskaņot šo dziesmu ir liela laime un pagodinājums mums, kas Mārtiņu personīgi nepazina, bet auga ar viņa un Tumsas melodijām.”

Veltījumu albums “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis” nāks klajā šī gada maijā, vienlaicīgi ar Daigas Mazvērsītes sarakstīto, biogrāfisko grāmatu. Šo divu jaundarbu iznākšana iedvesmojusi Mārtiņa līdzgaitniekus un draugus apvienoties kopīgā koncertā, kurš notiks Dzintaru koncertzālē, 28. augustā, lai kopīgi izdziedātu dziesmas, kas parādīsies jaunā gaismā, dotu iespēju klausītājiem atkal pabūt Mārtiņa Freimaņa mūzikas pasaulē. Biļetes jau ir pieejamas.

Līdz šim ir publicētas jau 4 dziesmas, kuras būs iekļautas augšminētajā albumā. Mūzikas portālos jau ir klausāma Mārtiņa dziesmas “Redz kā tu ar mani” versija grupas “Rīgas Modes” izpildījumā, dziesmas “Bums” versija “Labvēlīgā tipa” un Elzas Rozentāles izpildījumā, bet pagājušajā nedēļā dienasgaismu ieraudzīja Andra Kiviča un grupas “Z-Scars” dziesmaas “Kad Ēģiptē sniegs” izveidotā versija. Un nu kārta grupai “Refleksija” ar dziesmu “Bet maijpuķītēm jāpaliek”.

Dziesma “Bet maijpuķītēm jāpaliek” ir no grupas “Tumsa”2008. gada albuma “Suns”, kas ir pēdējais grupas albums, kura ierakstā vēl piedalās Mārtiņš.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas