XII Starptautiskā akordeonistu festivāla noslēguma koncerts

24. martā plkst. 13.00 koncertzālē AVE SOL notiks 12.Starptautiskā akordeonistu festivāla noslēguma koncerts, kas pulcēs akordeonspēles lietpratējus no Vācijas, Serbijas, Itālijas, Baltkrievijas, Norvēģijas, Lietuvas, Igaunijas, Moldovas, Krievijas un Latvijas.


Starptautiskais akordeonistu festivāls tiek organizēts kopš 1991. gada reizi divos gados. Tā iniciators, festivāla rīcības komitejas priekšsēdētājs un galvenais virzītājs ir Limbažu mūzikas skolas direktors un ilggadējs akordeona mūzikas patrons Latvijā Viktors Ņikandrovs.


Jau tradicionāli noslēguma koncerts notiek Rīgā, koncertzālē AVE SOL. Šoreiz noslēguma koncertā dzirdēsim ne tikai akordeona solo un ansambļus, bet arī akordeona solo ar orķestra SINFONIA CONCERTANTE stīgu kvinteta pavadījumu.


Starp dalībniekiem ir gan jauni un daudzsološi akordeonisti, gan vairākkārtēji starptautisku konkursu laureāti un spilgti akordeona spēles meistari:


Manuela Marija Gloka no Vācijas – ar savu akordeona spēli apbur klausītājus jau no bērnības, viņa savas muzikālās karjeras laikā dažādos konkursos izcīnījusi septiņdesmit četrus kausus.


Miroslavs Ļeļuhs – vairākkārtējs starptautisku konkursu laureāts, konkursā "Citta di Castelfidaro" (Itālija) ieguvis pirmās trīs prēmijas, turklāt viņš ir pirmais krievu akordeonists šī konkursa norises vēsturē, kurš izcīnījis uzvaru kategorijā "Variete Senior". Šobrīd Miroslavs ir estrādes mūzikas festivāla "Saļut!" mākslinieciskais direktors. Viņš arī aktīvi koncertē visā pasaulē kopā ar savu sievu akordeonisti Vladislavu Raguzinu. Arī festivāla noslēguma koncertā dzirdēsim viņu duetu.


Vladislavs Pligovka ir viens no populārākajiem, pieprasītākajiem un autoritatīvākajiem baltkrievu mūziķiem. Viņš ir Baltkrievijas Valsts Mūzikas akadēmijas pasniedzējs un solists Baltkrievijas Valsts filharmonijā. Akordeonists ir trīsdesmit divu starptautisku konkursu laureāts. Četrpadsmit reizes ieguvis Baltkrievijas prezidenta jauno talantu atbalsta fonda stipendiju, kā arī iemantojis plašu starptautisku atzinību un skatītāju mīlestību.


Vairāku starptautisku konkursu laureāte limbažniece Jūlija Skipore, Dānijas Mūzikas un Mākslas akadēmijas maģistrantūras studente paralēli studijām aktīvi koncertē ansambļa UMBRELLA EFFECT sastāvā.


Dzirdēsim duetu JUPITERS – šajā ansamblī spēkus apvienojuši divi no izcilākajiem akordeonistiem Norvēģijā Lars Rojsengs un Stians Āse, Baltijas valstu akordeonistu orķestri TREMOLO, kas pastāv vien trīs gadus, bet jau ieguvis Grand Prix konkursā "Citta di Lanciano" (Itālija), orķestri vada trīs diriģenti Valdo Vārks, Marite Markievičiene un Viktors Ņikandrovs, kā arī džeza ansambli JAZZ TONE no Volhovas (Krievija) – interesanti, ka ansambļa pamatsastāvā patiesībā nemaz nav akordeonista, taču šī festivālā programmā akordeonu spēlēs grupas saksofonists Sergejs Voroņins.


Visi iepriekšējie starptautiskie akordeonistu festivāli ir pierādījuši, ka akordeonistiem ir plašs cienītāju loks. Klausītājiem tā ir lieliska iespēja iepazīt akordeona spēles plašo potenciālu.


Ieejas maksa – 3 lati (skolēniem un pensionāriem – 1 lats), biļetes varēs iegādāties stundu pirms koncerta koncertzālē AVE SOL.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas